SuperFly2: Gwarancja wielkiego boksu

Sporty walki

Wszyscy pięściarze głównej części gali HBO (transmisja na żywo w Polsat Sport), SuperFly 2 w hali The Forum w Los Angeles, będącej przeglądem najlepszych pięściarzy świata kategorii wagowych od 50 do 55 kilogramów zmieścili się w piątek w limitach wagowych. Kibice nie mogą się doczekać zapowiadających się znakomicie walk, a atmosfera już na ważeniu była gorąca. Transmisja gali SuperFly2 od w Polsacie Sport Extra.

Dla przeciętnego kibica sporo nazwisk gali SuperFly2 to postacie anonimowe, dla innych pięściarze ważący po 50 kilogramów nie są warci oglądania, bo „słabo biją”. Nic bardziej błędnego. Walczący w głównej walce wieczoru Wangek najpierw, po bitwie będącej kandydatem do walki roku, wygrał z Romanem „Chocolatito” Gonzalezem,  a w rewanżu go znokautował. Z tym samym Gonzalezem, który w większości rankingów bez podziału na kategorie był numerem 1 na świecie – wyprzedzając między innymi  Andre Warda, Giennadija Gołowkina, nie mówiąc już o przedstawicielach wagi ciężkiej.

 

Zdecydowana większość „małych”, to pięściarze znacznie bardziej agresywni, znacznie bardziej widowiskowo walczący niż ich mający dwadzieścia kilogramów albo więcej koledzy.  Historia Wangeka to zresztą historia dla Hollywoodu. Chłopak, który zbierał śmieci, żeby przeżyć, który przegrał cztery z pierwszych pięciu zawodowych walk, zawsze w życiu był teoretycznie na z góry straconej pozycji. Wygrane nad Gonzalezem były szokiem dla pięściarskiego świata, bo w pierwszej Wangek szedł z Chocolatito cios za cios, a w drugiej zapowiedział nokaut... i tak się stało. Byłem  w Los Angeles na ich pierwszej walce w tej samej hali, w której  za kilkanaście godzin juz legenda Tajlandi  będzie bronił tytułu przeciwko znakomitemu Mekyskaninowi Estradzie i widziałem, jak wiele ich ten pierwszy pojedynek kosztował.  To byli pięściarze, którzy na ringu zostawili absolutnie wszystko, i nie mogli sie nawet cieszyć, że kibice podziękowali im owacją na stojąco.

 

Oprócz walki Wangek- Estrada, każda z następnych także zapowiada się znakomicie. Carlos Cuadras, obecnie trenowany przez szkoleniowca Gołowkina, Abela Sancheza kontra McWilliams Arroyo to pojedynek Meksyk kontra Portoryko (czyli zawsze walka na wyniszczenie) dwóch pięściarzy, którzy wiedzą, co to znaczy być mistrzami świata.   Mistrz świata Donnie Nietes bronić będzie tytułu WBC przeciwko Argentyńczykowi Juanowi Carlosowi Reveco, który w przeszłości był mistrzem globu w dwóch kategoriach wagowych i ponownie chce załozyć  pas championa.

 

Uczta dla fanów boksu? W boksie nie ma gwarancji... chyba, że ogląda się SuperFly2. 

 

Transmisja gali SuperFly2 od godziny 3.30 w Polsacie Sport Extra.

Przemek Garczarczyk, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze