Asenjo ojcem triumfu Villarealu! Obronił dwa karne w 15 minut

Sergio Asenjo został bohaterem Villarealu w starciu z Getafe w La Liga. Bramkarz "Żółtej Łodzi Podwodnej" obronił dwie jedenastki w wygranym 1:0 meczu 25. kolejki rozgrywek. Zwycięską bramkę zdobył już w 3. minucie Enes Unal.

Turecki napastnik gospodarzy do siatki trafił po podaniu Carlosa Bakki. Nie spodziewał się jeszcze wtedy, że będzie to jedyny gol tego dnia na Estadio de la Ceramica. Dwie doskonałe okazje do zmiany rezultatu mieli goście, ale piłkarze Getafe dwukrotnie nie wykorzystali rzutów karnych. Za każdym razem lepszy od rywali okazywał się 28-letni bramkarz Villarealu Sergio Asenjo.

W 36. minucie golkiper zatrzymał strzał z jedenastu metrów w wykonaniu Angela. Tuż po przerwie na murawie pojawił się Jorge Molina, ale i on w 51. minucie nie znalazł sposobu na Asenjo. Wyczyn 28-letniego bramkarza jest tym bardziej imponujący, że już cztery raz wracał on do gry po kontuzji zerwania więzadeł krzyżowych w kolanie.

Dzięki wygranej Villareal odskoczył niedzielnemu rywalowi na osiem punktów różnicy w tabeli La Liga.

Villareal - Getafe 1:0 (1:0)