Lukaku skarcił starych kolegów! Chelsea przegrała na Old Trafford

Manchester United pokonał na Old Trafford Chelsea 2:1 w 28. kolejce Premier League. Gola dla gospodarzy strzelił Romelu Lukaku, który dodatkowo zaliczył asystę. Belg w przeszłości występował w ekipie "The Blues". Podopieczni Jose Mourinho wrócili na pozycję wicelidera, Chelsea jest piąta.

Obie ekipy w tygodniu rywalizowały w Lidze Mistrzów i obie zremisowały. Dużo więcej ciepłych słów padło w kierunku Chelsea, która zagrała bardzo dobre spotkanie z Barceloną. Dużo słabszy wynik, z dużo niżej notowanym rywalem zaliczył Manchester United. "Czerwone Diabły" bezbramkowym rezultatem zakończyło spotkanie z Sevillą.

W lidze podopieczni Jose Mourinho grają ostatnio w kratkę, porażki z Newcastle oraz Tottenhamem brutalnie zweryfikowały marzenia o mistrzostwie, marzenia, o których już od dawna zapomniano w Chelsea.

W przeciwieństwie do starcia w LM, Antonio Conte postanowił zagrać z nominalnym napastnikiem. Od pierwszej minuty widzieliśmy Alvaro Moratę. W środku pola zobaczyliśmy Danny'ego Drinkwatera. Mourinho zaś nie mógł skorzystać z trzech obrońców, Marcosa Rojo, Phila Jonesa oraz Danny'ego Blinda.

Chelsea, podobnie jak z Barceloną, bardzo dobrze zaczęła. Szybko wynik mógł otworzyć Morata, ale trafił w poprzeczkę. Z czasem Manchester zdobywał przewagę, aż w końcu goście wyprowadzili genialną kontrę. Dwójkową akcję Williana z Edenem Hazardem zakończył ten pierwszy.

Gospodarze w miarę szybko odpowiedzieli, a na listę strzelców wpisał się Romelu Lukaku. Belg z reguły zawodzi w starciach z czołówką, ale tym razem pewnie wykorzystał podanie Anthony'ego Martiala. Po przerwie na boisku pojawił się m.in. Jesse Lingard i to był strzał w dziesiątkę. Anglik w 75. minucie wykorzystał dośrodkowanie Lukaku i dał prowadzenie "Czerwonym Diabłom". W doliczonym czasie gry gola strzelił Morata, ale sędzia odgwizdał spalonego, którego, jak się potem okazało, nie było.

Wynik się już nie zmienił, Manchester jest wiceliderem Premier League, nad trzecim Liverpoolem ma dwa punkty przewagi. Chelsea jest piąta z sześcioma oczkami straty do piłkarzy z Old Trafford.

Manchester United - Chelsea 2:1 (1:1)

Bramki: Lukaku 39, Lingard 75 - Willian 32

Manchester: de Gea - Valencia, Smalling, Lindelof, Young - McTominay, Matic, Pogba - Sanchez (Bailly 81'), Lukaku, Martial (Lingard 64')

Chelsea: Courtois - Azpilicueta, Christensen, Rudiger - Moses (Giroud 78'), Kante, Drinkwater (Fabregas 81'), Alonso - Willian, Morata, Hazard (Pedro 73')

Żólta kartka: Valencia, Matic - Kante, Morata