Mierzejewski się nie zatrzymuje! Polak bohaterem Sydney

Adrian Mierzejewski robi wszystko, żeby przypomnieć się selekcjonerowi Adamowi Nawałce przed nadchodzącymi mistrzostwami świata. Polski pomocnik po raz kolejny wpisał się na listę strzelców. Tym razem strzelił dwa gole w wygranym przez Sydney FC 3:1 meczu derbowym z Western Sydney Wanderers FC.

Wynik niedzielnego spotkania otworzył już na początku zespół gości, a konkretnie dokonał tego Oriol Riera w 10. minucie. Mierzejewski i spółka tuż przed zejściem na przerwę do szatni zdołali doprowadzić do wyrównania. Wyrównujące trafienie w 44. minucie zaliczył właśnie "Mierzej". Ponadto Polak dwanaście minut wcześniej został ukarany żółtą kartką.

Po zmianie stron to gospodarze lepiej weszli w mecz. Czego dowodem było wyjście na prowadzenie w 55. minucie za sprawą strzelonego gola przez Mierzejewskiego. Olsztynianin tym samym po raz jedenasty i dwunasty wpisał się na listę strzelców. Ostatnie słowo również należało do drużyny 41-krotnego reprezentanta Polski. W 73. minucie wynik potyczki ustalił najlepszy strzelec ligi australijskiej Bobo.

Gracz, który seniorską karierę zaczynał w barwach Stomilu Olsztyn, rozegrał pełne 90 minut. Sydney FC ma na koncie 52 punkty i jest liderem.