Piąty gol Wilczka w lidze

Broendby Kopenhaga Kamila Wilczka pokonało u siebie FC Helsingor 6:1. Swoją piątą bramkę w sezonie zdobył Kamil Wilczek. Reprezentant Polski rozegrał całe spotkanie.

Wynik w siódmej minucie otworzył były obrońca Lecha Poznań Fin Paulus Arajuuri. Polski snajper podwyższył prowadzenie swojego zespołu w 25. minucie na 3:0, asystował mu Johan Larsson. Dla 30-latka była to piąta bramka w tym sezonie ligowym, we wszystkich rozgrywkach zdobył w sumie siedem bramek.

Broendby zajmuje natomiast w tabeli duńskiej Superligi drugie miejsce - tracąc trzy punkty do lidera FC Midtjylland. Za plecami klubu Wilczka znajduje się natomiast Nordsjaelland, a największy rywal Broendby FC Kopenhaga plasuje się na czwartym miejscu.

Broendby Kopenhaga - FC Helsingor 6:1 (3:0)
Bramki: Paulus Arajuuri 7, Hany Mukhtar 10, Kamil Wilczek 24, Teemu Pukki 50, 54, Lasse Vigen Christensen 75 - Felipe Tontini 70