PSG zmiotło Marsylię z Parc des Princes. Kontuzja Neymara

PSG nie dało szans gościom z Olympique Marsylia. Paryżanie pokonalIi ich na Parc des Princes 3:0. Edinson Cavani zdobył swoją 24. bramkę w sezonie i umocnił się na czele klasyfikacji Ligue 1. Neymar doznał natomiast kontuzji i cały Paryż zastanawia się teraz czy zdąży wyzdrowieć na rewanż z Realem Madryt w Lidze Mistrzów. PSG nadal na pierwszym miejscu w tabeli, Marsylia jest trzecia.

Wynik meczu otworzył w 10. minucie Kylian Mbappe. Genialny 19-latek wykorzystał błąd defensorów Marsylii przy przecięciu podania z drugiej linii, przejął piłkę, "nawinął" rywala i płaskim strzałem skierował piłkę do bramki.

Zaledwie 17 minut później było już 2:0. Sunący lewą stroną Adrien Rabiot zgrał piłkę na piąty metr do Neymara, a Brazylijczyk wewnętrzną częścią stopy posłał ją w kierunku bramki. Po drodze jednak interweniował Rolando, ale zrobił to tak niefortunnie, że tylko pomógł Brazylijczykowi w pokonaniu własnego bramkarza. Gol ostatecznie został zapisany Portugalczykowi.

I takim właśnie wynikiem zakończyła się pierwsza połowa. Dziesięć minut po wznowieniu gry PSG ustaliło wynik spotkani na 3:0. Zrobił to konkretnie Edinson Cavani. Urugwajczyk wykorzystał kapitalne podanie z lewego skrzydła od Neymara, przyjął piłkę lewą nogą, odwrócił się i kropnął nie do obrony prawą nogą.

W 80. minucie Neymar źle stanął i wyglądało na to, że skręcił staw skokowy. Został zniesiony z boiska na noszach, a że Unai Emery wykorzystał już limit zmian, PSG kończyło spotkanie w dziesiątkę. Zapowiada się dłuższa przerwa w grze Brazylijczyka.

Do końca meczu wynik już się nie zmienił, a dzięki trzem punktom PSG umocniło się na prowadzeniu w tabeli w Ligue 1 - ma już 14 punktów przewagi nad wiceliderem Monaco i 16 nad trzecią Marsylią.

Paris Saint-Germain - Olympique Marsylia 3:0 (2:0)

Bramki: Mbappe 10, Rolando 27 (sam.), Cavani 55

PSG: Areola - Kurzawa, Silva, Marquinhos, Alves - Diarra (61 Motta), Lo Celso (71 Draxler), Rabiot - Neymar, Cavani, Mbappé (61 Di Maria)

OM: Pelé - Sakai (59 Sarr), Rami, Rolando, Amavi - Anguissa, Luiz Gustavo - Thauvin, Payet, Ocampos (38 Sanson) - Germain (73 N'jie)