Reprezentacja ma zaplecze? Potencjalni zmiennicy młodego pokolenia

Piłka nożna

W czerwcu reprezentacja Polski weźmie udział w mistrzostwach świata w Rosji. Warto zastanowić się jednak, jak będzie wyglądała kadra po mundialu i czy dojdzie do niewielkiego przewietrzenia szatni czy raczej gruntownej zmiany pokoleniowej.

- Myślę, że do zmiany pokoleniowej dojdzie dopiero podczas następnych mistrzostw Europy, w 2020 roku. Myślę, że wówczas starsi zawodnicy będą musieli ustąpić miejsca tym młodszym - powiedział wicedyrektor sportowy ds. rozwoju piłki młodzieżowej PZPN, Jacek Magiera.

Wiele zależy od tego jak Biało-Czerwoni zagrają na mundialu, czy Adam Nawałka nadal będzie selekcjonerem, jak również czy kluczowi piłkarze, tacy jak Jakub Błaszczykowski i Łukasz Piszczek zdecydują się na zakończenie reprezentacyjnej kariery. Obaj będą mieli już po 32 lata.

Warto więc zastanowić się już teraz, jak może wyglądać kadra po rosyjskim mundialu. W roli alternatywy dla podstawowych na dziś piłkarzy w biało-czerwonych trykotach wystąpić mogą m.in. tacy zawodnicy jak: Jarosław Niezgoda, Mikołaj Kwietniewski, Bartosz Kopacz, Konrad Michalak, Robert Gumny, Paweł Dawidowicz, Szymon Żurkowski, Jan Bednarek, Paweł Bochniewicz czy Kamil Grabara.

Bardzo dobre wrażenie na trenerach Nawałce i Czesławie Michniewiczu zrobili młodzi piłkarze Wisły Płock - Damian Szymański i Konrad Michalak. Szansa otwiera się również przed Żurkowskim z Górnika Zabrze, który zdobył tytuł "odkrycia roku" na "Gali Piłki Nożnej".

 

Cały materiał z Cafe Futbol w załączonym materiale wideo.

AŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze