Przekonałem Gianluigiego Buffona, żeby zmienił swoją decyzję o zakończeniu kariery i wystąpił w reprezentacji kraju w marcu w meczach towarzyskich z Argentyną i Anglią - ujawnił trener piłkarskiej kadry Włoch Luigi Di Biagio.

Szkoleniowiec dodał, że odbył długą rozmowę z 40-letnim bramkarzem i zaproponował mu udział w dwóch, trzech najbliższych meczach reprezentacji, po których Buffon podejmie ostateczną decyzję.

Buffon decyzję o zakończeniu kariery w reprezentacji podjął w połowie listopada 2017 roku po remisie 0:0 ze Szwecją, który spowodował, że "Azzuri" nie zagrają w tegorocznych mistrzostwach świata w Rosji. W pierwszym meczu Włochy przegrały 0:1 i drużyny zabraknie w mundialu po raz pierwszy od 1958 roku.

Po meczu Buffon nie krył, że drużyna zawiodła.

"Nie jest mi szkoda mnie samego, tylko całego włoskiego futbolu. Zawiedliśmy. To coś, co jest odczuwalne w społeczeństwie. Zabrakło nam zimnej krwi, aby zdobyć bramkę. O wyniku barażu decydują etapy meczu, a te zwykle nie układały się po naszej myśli. Ale to zrozumiałe, bo to nasza wina" - powiedział.

Bramkarz reprezentacji i Juventusu Turyn dodał jednak, że nie martwi się o przyszłość zespołu.

"Mamy dumę, umiejętności i determinację. Po złych chwilach potrafimy się podnieść. Opuszczam drużynę pełną utalentowanych piłkarzy, którzy na pewno będą mieli coś do powiedzenia na arenie międzynarodowej. W futbolu wygrywasz jako drużyna i przegrywasz jako drużyna, dzielisz zasługi i winę" - podkreślił wówczas Buffon.