MŚ w bojerach: Liderem obrońca tytułu Karol Jabłoński

Zimowe
MŚ w bojerach: Liderem obrońca tytułu Karol Jabłoński
fot. PAP

Po trzydniowych perypetiach związanych ze znalezieniem akwenu nadającego się do przeprowadzenia bojerowych mistrzostw świata, w poniedziałek udało się rozpocząć ściganie na jeziorze Wielimie pod Szczecinkiem. Po czterech wyścigach elity prowadzi obrońca tytułu Karol Jabłoński (OKŻ Olsztyn).

Drugie miejsce zajmuje zawodnik Warmii Olsztyn Jarosław Radzki, a trzecie Michał Burczyński z AZS Olsztyn. W czołówce są jeszcze - na szóstej pozycji Łukasz Zakrzewski (MKŻ Mikołajki), na siódmej Dariusz Kardaś (AZS Olsztyn) i na dziesiątej Tomasz Zakrzewski (MKŻ Mikołajki).

Do rywalizacji przystąpiło 168 zawodników z 16 państw. W trzech grupach rozegrano w sumie 12 wyścigów.

Organizatorem imprezy jest Estonia, obchodząca 100-lecie niepodległości. Początkowo regaty miały się odbyć w Orjaku, ale na przeszkodzie stanęły warunki - lód był pokryty kilkucentymetrową warstwą starego i ciężkiego śniegu. W tej sytuacji zawody przeniesiono do Giżycka, gdzie w sobotę odbyło się uroczyste otwarcie. Jednak zbyt duży opad śniegu w nocy spowodował, że tafla Niegocina nie nadawała się do rozegrania regat.

"Specyfika sportu bojerowego polega na wielkiej zależności od zmian pogodowych i ciągłej gotowości do podróży w poszukiwaniu optymalnych warunków do ścigania się. Niedziela była zatem dniem przemieszczenia się zawodników do Szczecinka" - wyjaśnił członek zarządu Stowarzyszenia Flota Polska DN Artur Wissuwa.

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie