Szostak pyta Iwańczyka: Czy Żyła powinien otrzymać medal?

Zimowe

Piotr Żyła w Pjongczangu nie prezentował wysokiej formy, co skłoniło trenera Stefana Horngachera do podjęcia decyzji o wyłączeniu go ze składu dryżyny na igrzyska olimpijskie. Charyzmatyczny skoczek był jednak ciągle z zespołem. - Piotr Żyła powinien być nagrodzony, przynajmniej jeśli chodzi o stronę finansową, w takim samym stopniu jak członkowie naszej brązowej ekipy - powiedział Przemysław Iwańczyk w wywiadzie telewizyjnym w Polsacie Sport News.

Karolina Szostak: Czy wyjeżdżając do Pjongczangu mieliśmy realne szanse, żeby marzyć o przywiezieniu medali innych niż dla skoczków narciarskich?

Przemysław Iwańczyk: Przypomnę, że jedna z franuskich agencji zajmujących się szacowaniem szans poszczególnych reprezentacji na igrzyskach olimpijskich stwierdziła, że Polacy przywiozą z Pjongczangu trzy medale. Jednym z nich miało być złoto Kamila Stocha, niesprecyzowanego koloru medal drużynowy oraz krążek dla Justyny Kowalczyk. Jej się nie powiodło. Sama stwierdziła, że szybsza już nie będzie, a zrobiła w ramach przygotowań wszystko, aby wypaść jak najlepiej. Naszą realną siłą jest dwudzieste miejsce w klasyfikacji medalowej.

Skakało czterech zawodników, czterech zdobyło medal. Opinia publiczna mówi, że obecny był tam również Piotr Żyła i przygotowywał się wraz z drużyną. Czy powinien on otrzymać medal?

O tym decyduje Międzynarodowy Komitet Olimpijski. W formie honorowego upominku tak, jeśli chodzi o gratyfikacje finansowe wynikające ze zdobycia medalu też. Tuż przed igrzyskami stanowił o sile tego zespołu, indywidualnie również spisywał się bardzo dobrze. Stała się w jego przypadku niefortunna rzecz. Historia obyczajowa, która wypłynęła może wpłynąć na jego wizerunek w oczach kibiców, ale nie sądzę, aby w jakikolwiek sposób niweczyło to jego dorobek sportowy. Tak, Piotr Żyła powinien być nagrodzony, przynajmniej jeśli chodzi o stronę finansową, w takim samym stopniu jak członkowie naszej brązowej ekipy.

Jedno zdanie podsumowania: Pjongczang 2018...?

Zapytałem wiceministra sportu, który był gościem magazynu Pjongczang, o ocenę w skali szkolnej polskiej reprezentacji. Sam oceniam ją na cztery z minusem. Myślę, że to dobra ocena biorąc pod uwagę możliwości, jakie mieli polscy sportowcy przygotowujący się do zawodów.

Cała rozmowa Karoliny Szostak z Przemysławem Iwańczykiem w załączonym materiale wideo.

 

***

 

Polsat Sport News jest dostępny: 

CYFROWY POLSAT: kanał 13

UPC:  
- Na dekoderze Horizon/Kaon: kanał 507
- Na dekoderze UPC Mediabox : kanał 561

NETIA: kanał 71

MULTIMEDIA: kanał 134

TOYA: kanał 452

A także w innych sieciach kablowych. 

CM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie