Kubica najszybszy w zespole Williamsa! Pobił Sirotkina i Strolla

Moto
Kubica najszybszy w zespole Williamsa! Pobił Sirotkina i Strolla
fot. PAP

Na torze Catalunya pod Barceloną od 26 lutego odbywają się pierwsze przedsezonowe jazdy Formuły 1. Robert Kubica wyjechał na obiekt we wtorek, znając poniedziałkowe wyniki innych kierowców Williamsa: Siergieja Sirotkina i Lance'a Strolla. Polak okazał się lepszy od obu i zakończył sesję z siódmym czasem w całej stawce!

26 lutego zaczynały się pierwsze przedsezonowe jazdy w Formule 1. W poniedziałek na tor Catalunya wyjechali dwaj kierowcy Williamsa: Rosjanin Siergiej Sirotkin i Kanadyjczyk Lance Stroll, zaś we wtorek nowy bolid Williams FW41 miał testować Robert Kubica. Polak na torze pod Barceloną ma pojawić się także w środę.
 
Sirotkin kończył najlepsze okrążenie z czasem 1:21.822, zaś Stroll nieco gorzej - 1:22.452. Kubica wyjechał na tor około godziny 15:00 we wtorek i z miejsca zaczęły się porównania uzyskanych przez niego czasów z kolegami z zespołu. Po dziesięciu okrążeniach Polak tracił do Sirotkina 0,8 sekundy, zaś po niespełna godzinie spędzonej na torze pobił Rosjanina z czasem 1:21.495.
 
 
Po 31 okrążeniach kierowca testowy Williamsa wrócił do alei serwisowej z najlepszym czasem wśród kierowców brytyjskiego zespołu. Polak wyjechał jeszcze z garażu, jednak wskutek pogorszenia warunków atmosferycznych szybko do niego powrócił. Padający deszcz oraz śnieg zmusił mechaników do zmiany opon Polaka na deszczowe, nie miał więc już szans poprawić swojego rezultatu w trudnych warunkach atmosferycznych. 33-latek wyjechał jeszcze na ostatnie minuty testów i przejechał łącznie aż 48 okrążeń (w poniedziałek Sirotkin przejechał o cztery więcej). Na zakończenie dnia Polak... trenował start z pole position toru.
 
Najlepszy był Sebastian Vettel, który z czasem 1:19.673 okazał się bezkonkurencyjny w całej stawce. Niemiec osiągnął także największą prędkość jadąc ponad 290 km/h. Dla porównania Kubica osiągnął swoim bolidem maksymalnie ponad 280 km/h. Drugi czas osiągnął kierowca Mercedesa, Valtteri Bottas (1:19.976).
 
Porównanie czasów kierowców Williamsa:
 
Robert Kubica - 1:21.485
Siergiej Sirotkin - 1:21.822
Lance Stroll - 1:22.452
 
 
komplet czasów (Autosport.com)
 
Kolejny etap jazd w środę. Sezon rozpocznie się 25 marca wyścigiem o GP Australii w Melbourne.
 
Kilka godzin temu dowiedzieliśmy się, że zespół Kubicy po sezonie 2018 straci sponsora głównego. Firma "Martini" pożegna się z Formułą 1.
ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze