Liga Mistrzyń: Porażka łodzianek na pożegnanie

Siatkarki Grot Budowlanych Łódź przegrały 0:3 (12:25, 13:25, 20:25) z Dinamem Moskwa w meczu ostatniej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzyń. Zarówno łodzianki, jak i ich rywalki tym starciem pożegnały się z rozgrywkami.

Swój ostatni mecz w tegorocznej edycji rozgrywek łodzianki rozegrały w stolicy Rosji. Było to starcie bez żadnej stawki, bowiem ani jedna, ani druga drużyna nie miała już szans na awans do fazy play-off.

Gospodynie od początku były na prowadzeniu. Siatkarki Błażeja Krzyształowicza same odbierały sobie szanse na wyrównanie popełniając bardzo dużo błędów zarówno w polu serwisowym, jak i w elemencie ataku. Bodziec do walki dała polskiej drużynie świeżo wprowadzona na boisko Kaja Grobelna, lecz to nie wystarczyło, by odwrócić losy seta, który zakończył się sromotną porażką 12:25.

Nie inaczej wyglądał set drugi. Łodzianki nie radziły sobie z dobrze dysponowanymi Rosjankami i zdołały zgromadzić tylko o jeden punkt więcej niż w pierwszej odsłonie. Mimo wyrównanej walki w partii numer trzy to moskiewski zespół mógł cieszyć się ze zwycięstwa, które jednak nic nie znaczy, bowiem oba zespoły pożegnały się z rozgrywkami.

Dinamo Moskwa - Grot Budowlani Łódź 3:0 (25:12, 25:13, 25:20)

Dinamo: Jana Szczerban, Wiera Wietrowa, Natalia Gonczarowa, Natalia Krotkowa, Irina Fietisowa, Jekatierina Lubuszkina - Jekatierina Rajewskaja (libero)

Grot Budowlani: Pavla Vincourova, Hana Cutura, Gabriela Polańska, Agnieszka Kąkolewska, Julia Twardowska, Martyna Grajber - Agata Witkowska (libero) – Kaja Grobelna, Justyna Kędziora, Ewelina Polak