Liga Mistrzyń: Pożegnanie w dobrym stylu. Zwycięstwo Developresu

Developres SkyRes Rzeszów wygrał 3:1 (25:23, 25:14, 23:25, 25:17) z ASPTT Mulhouse VB w meczu ostatniej kolejki fazy grupowej siatkarskiej Ligi Mistrzyń. Podopieczne Lorenzo Micelliego w dobrym stylu zakończyły udział w rozgrywkach.

Zarówno ostatnie w tabeli grupy A rzeszowianki, jak i plasujące się o miejsce wyżej siatkarki Mulhouse nie liczyły się już w walce o awans do fazy play-off. Brak presji wyraźnie pomógł siatkarkom z Polski.

W pierwszej partii gra toczyła się punkt za punkt. Mimo, że w środkowej fazie seta to francuski zespół osiągnął czteropunktową przewagę, podopieczne Lorenzo Micelliego w końcówce zdołały ją zniwelować, a doskonałe zagrania Adeli Helić zapewniły wygraną 25:23. Zwycięstwo dodało skrzydeł rzeszowiankom, czego najlepszym potwierdzeniem jest wynik drugiej partii 25:14. Łatwość, z jaką przyszedł ten triumf uśpiła jednak ich czujność. Zamiast dopisać do swojego konta wygraną w trzecim secie pozwoliły rywalkom na dobrą grę, a te skarciły je wygrywając 25:23 i przedłużając losy spotkania. Ostatni set był jedynie formalnością. Od początku układał się po myśli Polek i tak też się zakończył.

Mimo straconego seta rzeszowianki pożegnały się z Ligą Mistrzyń w dobrym stylu. Awans z grupy A uzyskały drużyny Alba Blaj i Volero Zurich.

ASPTT Mulhouse VB - Developres SkyRes Rzeszów 1:3 (23:25, 14:25, 25:23, 17:25)