Poznaliśmy mistrzów Polski 2018 w tańcach latynoamerykańskich

Inne
Poznaliśmy mistrzów Polski 2018 w tańcach latynoamerykańskich
fot. StudioPM Photography

Warszawa wśród dorosłych oraz Trójmiasto i Kraków w kategorii młodzieży. Pary z tych ośrodków zdominowały rywalizację podczas Mistrzostw Polski Federacji Tańca Sportowego w tańcach latynoamerykańskich, które w miniony weekend odbyły się w Szczecinku.

O podium w dwóch kategoriach wiekowych – dorośli i młodzież - walczyło aż 75 par. Sędziowie z 7 krajów obejrzeli imponującą liczbę 90 pokazów tanecznych samby, cha-chy, rumby, pasodoble oraz jive’a i wskazali najlepszych z najlepszych.

 

W rywalizacji dorosłych żadnych wątpliwości, co do formy i umiejętności nie pozostawiły warszawskie duety. We wszystkich zaprezentowanych tańcach, para Marcos Borjas Edgar i Alina Nowak z klubu CONTRA SPORT Warszawa, była oceniona najwyżej, na samych „jedynkach” i obroniła mistrzowski tytuł. Równie zgodnie zostało przyznane drugie miejsce ich klubowym kolegom - parze Jakub Lipowski, Diandra-Aniela Illes. Trzecie miejsce zajął polsko-polski duet, nasi reprezentanci na ubiegłorocznych The World Games 2017 - Bartosz Lewandowski i  Anna Wałachowska reprezentujący KTT DUET, także z Warszawy.

 

W kategorii młodzież tytuł Mistrza Polski zdobyła para Jakub Kacprowicz i Zuzanna Szpak z BLACK DANCE – Gdańsk. Wicemistrzami kraju, podobnie jak przed rokiem, zostali Jan Bednarz i Wiktoria Lassak reprezentujący krakowski KS M-TEAM, a po brązowe medale sięgnęli Maciej Kloskowski i Nikola Ziętowska z klubu FALA – Sopot.

 

Najlepsze pary będą reprezentować Polskę na kolejnych turniejach rangi mistrzostw Europy i świata. Mistrzostwa Polski Federacji Tańca Sportowego w tańcach standardowych odbędą się 10 i 11 marca w Koninie.

Aleksandra Szutenberg, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie