Stadion Śląski nominowany w konkursie "Stadion Roku 2017"

Żużel
Stadion Śląski nominowany w konkursie "Stadion Roku 2017"
fot. PAP

Stadion Śląski w Chorzowie, jako jeden z dziesięciu obiektów na świecie, został nominowany w konkursie "Stadion Roku 2017". Głosy na arenę finału Speedway Euro Championship, która w tym samym plebiscycie, walczy również o „Nagrodę Publiczną” można oddawać do północy z 4 na 5 marca, na portalu stadiony.net.

Wśród dziesięciu nominowanych obiektów, znalazły się nowo otwarte areny sportowe z całego świata. Rywalami Śląskiego są: Gaziantep Stadyumu (Gaziantep, Turcja), Łużniki (Moskwa, Rosja), Mercedes-Benz Stadium (Atlanta, USA), Samsun 19 Mayis Stadyumu (Samsun, Turcja), Stadion St. Petersburg (St. Petersburg, Rosja), Stadionul Ion Oblemenco (Krajowa, Rumunia), U Arena (Paryż, Francja), Wanda Metropolitano (Madryt, Hiszpania), Yeni Ataturk Stadyumu (Sakarya, Turcja).

 

Wyboru stadionu roku, dokona grono pięciu międzynarodowych architektów. Głosy internautów, oddane za pomocą portalu stadiony.net biorą również udział, w konkursie o „Nagrodę Publiczną”. Oba werdykty, ogłoszone zostaną 7 marca.

 

W 2018 roku Stadion Śląski będzie gospodarzem finału Speedway Euro Championship, rozgrywek o tytuł Indywidualnego Mistrza Europy na żużlu oraz meczu Żużlowej Reprezentacji Polski. Będzie to powrót sportu żużlowego do na stadion w Chorzowie po piętnastu latach przerwy!

Informacja prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie