Asseco Resovia w półfinale Pucharu CEV

Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów pokonali 3:0 (25:20, 25:17, 25:20) GFC Ajaccio w rewanżowym meczu ćwierćfinału Pucharu CEV i znaleźli się w gronie czterech najlepszych zespołów rozgrywek. Drużyna Andrzeja Kowala najprawdopodobniej w półfinale zmierzy się z rosyjskim Biełogorie Biełgorod.

Pierwsze starcie bez większych problemów padło łupem rzeszowian. Rewanż rozgrywany na Korsyce również nie wymagał od ekipy z Rzeszowa zbyt wiele wysiłku.

Wyrównaną grę można było obserwować jedynie na początku spotkania. Po pierwszej przerwie technicznej zaczęła zarysowywać się wyraźna przewaga "Pasów". Skutecznie zagrywali Thibault Rossard i Dawida Dryja, a to pozwoliło osiągnąć gościom bezpieczną przewagę i zwycięstwo 25:20.

W drugiej odsłonie Francuzi nie nawiązali walki z polską ekipą. Triumf 25:17 zapewnił zespołowi Andrzeja Kowala udział w półfinale rozgrywek Pucharu CEV. Trzeci set był więc jedynie formalnością. Rzeszowianie w nieco zmienionym składzie postawili przysłowiową kropkę nad "i".

W pierwszym półfinale Pucharu CEV zagrają Ziraat Bankasi Ankara i Calzedonia Werona. Rywalami rzeszowian będą zwycięzcy meczu  ACH Volley Lublana - Biełogorie Biełgorod.

GFC Ajaccio Volley Ball - Asseco Resovia Rzeszów 0:3 (20:25, 17:25, 20:25)