Ronaldo: Nie mam już żadnych marzeń. Osiągnąłem wszystko

Piłka nożna
Ronaldo: Nie mam już żadnych marzeń. Osiągnąłem wszystko
fot. PAP

Zawodnik Realu Madryt, Cristiano Ronaldo stwierdził, że nie ma już w swojej karierze żadnych marzeń i mógłby spokojnie zawiesić buty na kołku. Portugalczyk zaznaczył, że osiągnął w futbolu wszystko co wymarzył sobie na początku swojej kariery piłkarskiej.

Ronaldo jest łączony z odejściem z Realu Madryt na zakończenie tego sezonu ze względu na brak porozumienia w sprawie nowego kontraktu. 33-latek podkreśla jednak, że czuje się szczęśliwy w Madrycie, ale jednocześnie sugeruje, że mógłby odejść z futbolu po zdobyciu wszystkiego co sobie wymarzył.

 

– Nigdy nie pomyślałbym, że zdobędę pięć Złotych Piłek. Gdybym miał teraz kończyć moją karierę, byłbym super szczęśliwy, ponieważ wygrałem wszystko. Jeżeli wygram jeszcze jedną Złotą Piłkę, dwie lub trzy, to będę zadowolony, ale jeżeli nie uda mi się, to mam już pięć na swoim koncie – przyznał.

 

CR7 razem z reprezentacją Portugalii już niedługo wystąpi na mistrzostwach świata w Rosji, gdzie aktualni mistrzowie Europy zagrają w grupie B z Hiszpanią, Maroko i Iranem. Sam zainteresowany nie stawia sobie jednak żadnych celów.

 

– Szczerze mówiąc nie myślę o niczym. Zdobyłem wszystko co wymarzyłem sobie w futbolu. Naprawdę uważam, że wygrałem tyle rzeczy, że nie mam żadnych marzeń. Jeżeli jednak zapytasz mnie czy nadal chcę wygrywać to oczywiście, że tak. Z pewnością chciałbym zdobyć mistrzostwo świata, ale jeżeli moja kariera skończyłaby się teraz, byłbym bardzo dumny. Nigdy nie myślałem, że moja kariera będzie tak udana – rzekł Ronaldo.

 

Portugalczyk wierzy, że jego reprezentacja jest w stanie pokusić się o niespodziankę na mundialu jak na Euro 2016, ale pozostaje realistą.

 

– Nie jesteśmy faworytami. Musimy być szczerzy i skromni oraz zrozumieć, że na papierze są drużyny z większymi nazwiskami takie jak Brazylia, Hiszpania, Niemcy i Argentyna. Nie jesteśmy faworytami, ale wszystko się może zdarzyć – zakończył wychowanek Sportingu Lizbona.

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze