Esportowa Ekstraklasa wystartuje już od przyszłego sezonu?

E-sport
Esportowa Ekstraklasa wystartuje już od przyszłego sezonu?
fot. Materiały prasowe

Ekstraklasa stawia na strategiczny rozwój w esporcie i jeszcze w 2018 roku chce śmiało wkroczyć na ten rynek z rozgrywkami ligowymi. W tym celu podpisała list intencyjny ze światowym potentatem w zakresie praw medialnych i esportu - Lagardere Sports Poland. Obie firmy będą wspólnie pracować nad przygotowaniem modelu biznesowego oraz przyszłego formatu esportowej Ekstraklasy.

Ekstraklasa rozpoczęła aktywność w esporcie w lutym 2017 roku, kiedy wspólnie z EA SPORTS, wydawcą gry FIFA, zorganizowała turniej EKSTRAKLASA CUP 17. Po wielkim sukcesie tej imprezy, przygotowywana jest kolejna edycja, w której drużyny klubów Ekstraklasy zmierzą się w niezwykle popularnej w Polsce grze FIFA18.

- Widzimy ogromny potencjał esportu, dlatego chcemy podejść do tematu w pełni profesjonalnie i maksymalnie wykorzystać możliwości promocji ligi za pośrednictwem wirtualnych rozgrywek. Z tego względu postanowiliśmy związać się ze światowym graczem, który może pochwalić się szerokim doświadczeniem na tym polu. Wspólnie chcemy stworzyć przyszłościowy projekt atrakcyjny dla klubów, kibiców, a także sponsorów, reklamodawców i nadawców – powiedział prezes zarządu Ekstraklasy, Marcin Animucki.

Lagardere Sports Poland będzie współpracować z Ekstraklasą przy przygotowaniu rozgrywek esportowych, a także przy wypracowaniu założeń i modelu funkcjonowania wirtualnej ligi piłkarskiej, na najwyższym poziomie w kolejnych latach. Firma reprezentowana w Polsce przez Andrzeja Placzyńskiego będzie jednocześnie upoważniona do rozmów z potencjalnymi partnerami tego projektu.

- Esportowa Ekstraklasa to odpowiedź na najnowsze trendy w marketingu sportowym i na zmianę w sposobie konsumowania mediów. Wspólnie z Ekstraklasą pracujemy nad autorskim formatem ligi łączącej świat piłki nożnej i esportu – nie tylko czerpiemy najlepsze wzorce z już istniejących tego typu projektów we Francji, w Holandii, czy w Australii, ale bierzemy też pod uwagę specyfikę lokalnego rynku i różne potrzeby wszystkich grup interesariuszy związanych z Ekstraklasą. Myślę, że można śmiało powiedzieć, że ten projekt to brakujący element polskiego esportu  – powiedział prezes zarządu Lagardere Sports Poland, Andrzej Placzyński.

Rozgrywki LOTTO Ekstraklasy obecne są w dwóch najpopularniejszych grach piłkarskich na rynku. Swój ulubiony klub ligowy można poprowadzić zarówno w serii Football Manager, jak i w grze EA SPORTS FIFA. Od 2013 jedynym symulatorem piłki nożnej, posiadającym licencję na obecność najlepszej polskiej ligi piłkarskiej oraz grających w niej klubów, jest FIFA. Aktualna umowa licencyjna z EA SPORTS obowiązuje od sezonu 2017/18 i jest ważna do końca sezonu 2020/21.

 O Ekstraklasie:

Ekstraklasa to najwyższa profesjonalna liga piłkarska w Polsce. W Ekstraklasie gra 16 najlepszych klubów, obejmujących swoim zasięgiem cały kraj. Co sezon rozgrywki ligowe gromadzą przed telewizorami oraz kanałami on-line widownię ponad 35 milionów fanów oraz prawie trzy miliony kibiców na nowoczesnych stadionach. Od ponad 10 lat rozgrywkami zarządza spółka Ekstraklasa S.A., która ma wyłączne prawo do sprzedaży scentralizowanych praw mediowych oraz marketingowych. Akcjonariuszami spółki są wszystkie kluby Ekstraklasy oraz PZPN. W każdym sezonie rozgrywanych jest 296 meczów, z udziałem blisko 400 profesjonalnych piłkarzy.


O Lagardere Sports:

Lagardere Sports to międzynarodowa agencja marketingu sportowego. W Polsce Lagardere Sports (dawniej: SportFive) jest m.in. wieloletnim oficjalnym Partnerem Marketingowym PZPN.

Informacja prasowa

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze