Lekarz reprezentacji Brazylii: Neymar może pauzować przez trzy miesiące

Piłka nożna
Lekarz reprezentacji Brazylii: Neymar może pauzować przez trzy miesiące
fot. PAP

Neymar po operacji może być wyłączony z gry od 2,5 do 3 miesięcy. Tyle potrwa jego rehabilitacja - ujawnił lekarz piłkarskiej reprezentacji Brazylii Rodrigo Lasmar, który wraz z zawodnikiem PSG przyleciał w czwartek z Paryża do Rio de Janeiro.

Dr Lasmar, który towarzyszył piłkarzowi w podróży do Brazylii, przyleciał do Paryża bezpośrednio z Soczi, gdzie uczestniczył w seminarium FIFA.

 

Neymar, piłkarz Paris Saint-Germain, doznał kontuzji w niedzielnym meczu francuskiej ekstraklasy z Olympique Marsylia (3:0). Szczegółowe badania przeprowadzone we Francji wykazały u niego skręcenie prawej kostki i złamanie kości śródstopia.

 

Zawodnik urazu doznał w 80. minucie, boisko opuścił na noszach.

 

Po konsultacji zdecydowano, że operacja zostanie przeprowadzona w Brazylii z klinice w Belo Horizonte. Jej termin wyznaczono na sobotę 3 marca. Jak przewidują lekarze, do treningów będzie mógł wrócić najwcześniej na miesiąc przed początkiem mistrzostw świata w Rosji (14 czerwca - 15 lipca 2018).

 

Neymar przyleciał do Rio samolotem rejsowym, pokład opuścił na wózku inwalidzkim. Był ubrany na czarno, w kapturze na głowie, pilnowali go ochroniarze.

 

Bezpośrednio po lądowaniu w Rio prywatnym odrzutowcem poleciał do Belo Horizonte.

 

26-letni Neymar latem ubiegłego roku przeszedł do PSG z Barcelony za rekordową kwotę 222 milionów euro.

JK, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze