Polsat Boxing Night: Balski poznał rywala na galę "Noc Zemsty"!

Sporty walki

Niepokonany Adam Balski (11-0, 8 KO) na gali Polsat Boxing Night: "Noc Zemsty" już 21 kwietnia powróci do zawodowego ringu. Rywalem perspektywicznego polskiego pięściarza będzie Denis Grachev (16-6-1, 9 KO, 2 KO). Rosjanin ma w swoim rekordzie m.in. wygraną z ostatnim rywalem Mateusza Masternaka - Ismajiłem Siłłachem. Stawką pojedynku zakontraktowanego na dziesięć rund będzie Międzynarodowe Mistrzostwo Polski.

Adam Balski w ostatnich dwóch latach stoczył aż osiem zwycięskich pojedynków. 27-latek z Kalisza swoimi występami potwierdził aspiracje do tytułu mistrza świata, a wygrane walki zapewniły mu udział na Polsat Boxing Night: "Noc Zemsty". Podczas poprzedniego wydarzenia z tego cyklu Balski zapisał w swoim rekordzie najcenniejsze zwycięstwo w rekordzie nokautując w czwartej rundzie byłego pretendenta do pasa WBC Łukasza Janika.


W Częstochowie poprzeczka zostanie zawieszona na jeszcze wyższy poziom, a umiejętności utalentowanego Balskiego zostaną sprawdzone przez Denisa Gracheva. Rosjanin z Kalifornii w ostatnich czterech walkach zapisał w swoim rekordzie trzy zwycięstwa. Porażkę na pełnym dystansie poniósł tylko z rąk Imre Szello, notowanym na 4. miejscu w rankingu organizacji WBO oraz 10. pozycji w zestawieniu organizacji IBF.


Grachev ma w swoim rekordzie zwycięstwa z czołowymi pięściarzami kategorii półciężkiej i junior ciężkiej m.in. z Zsoltem Erdeiem czy Ismajiłem Siłłachem, z którym podczas ostatniej edycji Polsat Boxing Night po trudnym pojedynku zwyciężył Mateusz Masternak.  Mierzył się również z Edwinem Rodriguezem, Lucianem Bute oraz Isaakiem Chilembą, a sukcesy w przeszłości odnosił także w innych formułach walki - był m.in. mistrzem świata w Muay Thai.


- Balski rywali Gracheva do tej pory mógł oglądać tylko w telewizji. Twardy, niezwykle doświadczony zawodnik, który walczył z klasowymi pięściarzami. To będzie wielki sprawdzian, ale i bezcenne doświadczenie dla Balskiego. Wynik konfrontacji pozostaje sprawą otwartą - ocenił zestawienie Mateusz Borek.


Walka została zakontraktowana na 10 rund, a stawką pojedynku będzie Międzynarodowe Mistrzostwo Polski w kategorii junior ciężkiej.


Bilety na galę Polsat Boxing Night: „Noc Zemsty” dostępne na ebilet.pl!

O gali Polsat Boxing Night: "Noc Zemsty"


W Częstochowie do ringu powróci były mistrz świata dwóch kategorii wagowych Tomasz Adamek w ostatnich dwóch pojedynkach udowodnił, że cały czas może mierzyć się z czołowymi pięściarzami kategorii ciężkiej na świecie. Wygrane z Fredem Kassim oraz Solomonem Haumono otworzyły przed żyjącą legendą polskiego boksu drzwi do wielkich pojedynków!


Na ostatniej prostej do walki o mistrzostwo świata znajduje się natomiast Mateusz Masternak, który zmierzy się po raz drugi z Yourim Kalengą. Kongijczyk w 2014 roku na pełnym dystansie okazał się nieznacznie lepszy od Polaka. Były mistrz Europy zapewnia jednak, że nic dwa razy się nie zdarza.


W pierwszej obronie tytułu mistrzyni świata WBO w kategorii super piórkowej zawalczy Ewa Brodnicka, a do ringu po dłuższych przerwach powrócą Damian Jonak oraz Michał Chudecki. W ringu swoje umiejętności zaprezentują również perspektywiczni Adam Balski oraz Robert Parzęczewski.


Karta walk gali PBN: "Noc Zemsty"


Walka wieczoru:
Tomasz Adamek (52-5, 30 KO) vs TBA


Mateusz Masternak (40-4, 27 KO) vs Youri Kalenga (23-4, 16 KO)


o Międzynarodowe Mistrzostwo Polski w wadze junior ciężkiej:
Adam Balski (11-0, 8 KO) vs Denis Grachev (16-6-1, 9 KO)


Damian Jonak (39-0-1, 21 KO) vs TBA


o mistrzostwo świata WBO w wadze super piórkowej:
Ewa Brodnicka (14-0, 2 KO) vs TBA


Robert Parzęczewski (18-1, 11 KO) vs TBA


o pas mistrzostwo Polski w wadze półśredniej:
Łukasz Wierzbicki (15-0, 6 KO) vs Michał Żeromiński (13-3-1, 1 KO)


Michał Chudecki (11-2-1, 3 KO) vs TBA

 

Bilety na galę Polsat Boxing Night: „Noc Zemsty” dostępne na ebilet.pl!

MB Promotions

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze