PSG oraz kolejny trzecioligowiec w półfinale Pucharu Francji

Piłkarze Paris Saint-Germain oraz trzecioligowego Chambly awansowali w środę do półfinału Pucharu Francji. Obrońcy trofeum pokonali Olympique Marsylia 3:0, a zespół występujący dwie klasy niżej sensacyjnie wygrał ze Strasbourgiem 1:0.

Dla paryżan, który triumfowali w trzech ostatnich edycjach Pucharu Francji, to był drugi w ciągu kilku dni mecz u siebie z Olympique Marsylia.

W niedzielę piłkarze PSG wygrali 3:0, ale zwycięstwo okupili kontuzją Brazylijczyka Neymara. Najdroższy piłkarz świata pod koniec tygodnia przejdzie operację w swoim kraju i będzie pauzować co najmniej sześć tygodni. Bez swojego czołowego zawodnika paryżanie w środę znów wygrali 3:0. Dwa gole strzelił Argentyńczyk Angel Di Maria, a w 81. minucie wynik ustalił Urugwajczyk Edinson Cavani.

W innym środowym meczu doszło do sensacji. Zespół FC Chambly, zajmujący przedostatnie miejsce w trzeciej lidze, pokonał u siebie ekstraklasowy Strasbourg 1:0. Bramkę na wagę awansu zdobył w 83. minucie Lassana Doucoure.

Dzień wcześniej awans wywalczył inny zespół ze strefy spadkowej trzeciej ligi Les Herbiers. Po bezbramkowym remisie wygrał w serii rzutów karnych z drugoligowym RC Lens 4-2. Dla obu trzecioligowych półfinalistów to największy sukces w ich historii.

Na czwartek zaplanowano ostatni ćwierćfinał, w którym Caen podejmie Olympique Lyon.