Bieg Piastów: Escher i Siegel zwycięzcami na 30 km

Toni Escher i Monique Siegel z Niemiec zwyciężyli w piątek na Polanie Jakuszyckiej na dystansie 30 km techniką dowolną w 42. Biegu Piastów – Festiwalu Narciarstwa Biegowego. Sklasyfikowano 374 narciarzy z dziewięciu krajów.

Escher to długoletni uczestnik „Piastów”. Przed rokiem na tym samym dystansie zajął drugie miejsce. Wśród kobiet zdecydowanie wygrała 29-letnia Siegel, a jej przewaga nad następną zawodniczką wyniosła ok. 11 minut. Niemka ma bogate doświadczenie w Pucharze Świata, a w 2009 roku zdobyła brązowy medal MŚ juniorów w sztafecie.

Pierwszym z Polaków był czwarty na mecie Łukasz Kunc z Kościeliska (w ub. roku ten sam dystans ukończył również jako czwarty), natomiast najlepszą z biegaczek gospodarzy okazała się Karolina Trzaska z Lubawki, która także uplasowała się tuż za podium.

Rywalizacja przebiegała przy słonecznej pogodzie i temperaturze minus 9 st. C mrozu na świetnie, co podkreślali uczestnicy, przygotowanej trasie w Górach Izerskich.

Konkurencja ta zaliczana jest do Worldloppet, Światowej Ligi Narciarskich Biegów Długodystansowych.