Gwiazdor SSC Napoli rozdawał pizzę bezdomnym

Piłka nożna
Gwiazdor SSC Napoli rozdawał pizzę bezdomnym
fot. PAP/EPA

Belgijski piłkarz Dries Mertens zdobył w tym sezonie dla Napoli 16 ligowych goli i przyczynił się do tego, że jego zespół jest liderem Serie A po 26 kolejkach. Znany jest też od dawna z działalności charytatywnej, ostatnio rozdawał pizzę bezdomnym w Neapolu.

Mertens "skorzystał" na poważnych kontuzjach Arkadiusza Milika i od czasu, kiedy zastąpił Polaka w ataku, stał się jednym z najważniejszych piłkarzy Napoli. W poprzednim sezonie zdobył 28 ligowych bramek i był pod tym względem gorszy tylko od Bośniaka Edina Dżeko z AS Roma - 29. Obecnie z 16 trafieniami jest w klasyfikacji strzelców czwarty.

 

Nie tylko z tego powodu Belg może być uważany za bohatera Neapolu. Włoska gazeta "Corriere del Mezzogiorno" przypomniała kilka jego działań z ostatnich miesięcy, a niektóre z nich dopiero teraz wypływają na światło dzienne.

 

Mertens regularnie odwiedza dziecięce szpitale w tym mieście i rozmawia z młodymi pacjentami. Poza tym wraz z żoną Katrin wsparli finansowo schronisko dla psów, któremu groziło zamknięcie, i włączają się w poszukiwanie domów dla opuszczonych czworonogów. Ich pies Juliette też jest adoptowany ze schroniska.

 

Dopiero teraz poinformowano, że w grudniu 2017 roku Belg przebrał się tak, aby go nie rozpoznano, wraz z przyjacielem kupił kilka pudełek pizzy i rozdał ją bezdomnym na dworcu kolejowym w Neapolu. Miało to miejsce po powrocie z wyjazdowego meczu z Torino, wygranego 3:1 (jedną z bramek zdobył Piotr Zieliński).

 

Mertens wysyła także lekarstwa dla dzieci w Wenezueli i organizuje zbiórki używanych ubrań dla najmłodszych.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze