Kowalczyk zrezygnowała ze startu w Biegu Wazów

Zimowe
Kowalczyk zrezygnowała ze startu w Biegu Wazów
fot. PAP

Justyna Kowalczyk z powodu problemów żołądkowych zrezygnowała ze startu w 94. edycji szwedzkiego 90-kilometrowego narciarskiego Biegu Wazów, który rozegrany zostanie w niedzielę. W 2015 roku Polka, startując po raz pierwszy, wygrała te legendarne zawody.

Wiadomość potwierdził fiński biegacz Heli Heiskanen z jej zespołu Team Trantino Robinson Trainer na łamach fińskiej gazety „Kestavyysurheilu” zaznaczając, że przyczyną absencji są problemy żołądkowe.

 

„Ikona tej imprezy i biegów narciarskich nie wystartuje w naszych legendarnych zawodach, które w tak imponującym stylu wygrała w 2015 roku” - skomentował szwedzki dziennik „Expressen”.

 

Bieg Wazów jest najstarszym, najdłuższym i największym na świecie maratonem narciarskim rozgrywanym w Szwecji od 1922 roku. Rozpoczyna się w miejscowości Saelen, a kończy po 90 kilometrach w Mora. To historyczna trasa - arena wydarzeń z 1521 roku, kiedy to podczas wojny duńsko-szwedzkiej przyszły król Szwecji Gustaw Waza ucieczką na nartach do Norwegii uratował życie.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie