PŚ w Lahti: Znamy kadrę na drużynówkę. Kwalifikacje nie miały znaczenia

Zimowe
PŚ w Lahti: Znamy kadrę na drużynówkę. Kwalifikacje nie miały znaczenia
fot. PAP

Stefan Horngacher wybrał czterech zawodników, którzy będą reprezentować Polskę w sobotnim konkursie drużynowym w Lahti. Wyniki kwalikacji sugerowały trenerowi naszej kadry postawienie na Jakuba Wolnego, ale ostatecznie szkoleniowiec wystawił do sobotnich zawodów żelazny skład z Kamilem Stochem, Dawidem Kubackim, Stefanem Hulą i Maciejem Kotem.

Przed piątkowymi kwalifikacjami odbyły się dwa oficjalne treningi, w których udział wzięło pięciu z sześciu reprezentantów Polski (zabrakło Stefana Huli). Przeciętnie prezentowali się Piotr Żyła, Maciej Kot i Jakub Wolny, natomiast świetną dyspozycję potwierdzili Stoch i Kubacki. Mistrz olimpijski z Pjongczangu wygrał obydwie sesje treningowe, a jego kolega z kadry był drugi w jednej z nich. Już w samych kwalifikacjach Stoch zdeklasował rywali, drugi był Kubacki, a w pierwszej dwudziestce znalazło się jeszcze miejsce dla Kota i Wolnego.

 

Stefan Hula zajął miejsce dopiero w czwartej dziesiątce, ale mimo to wystąpi w sobotę zawodach drużynowych. Oprócz niego w drużynówce skakać będą też Stoch, Kubacki i Kot. Oznacza to, że Stefan Horngacher posyła do boju ten sam skład, który wywalczył brązowy medal na igrzyskach w Pjongczangu.

W sezonie 2016/17 Lahti nie znalazło się w kalendarzu Pucharu Świata, ostatnie zawody odbyły się tam dwa lata temu. Planowane były wówczas trzy konkursy, pierwszy indywidualny za odwołane pod koniec listopada zawody w Ruce. Ostatecznie rozegrano tylko dwa indywidualne, rywalizacja drużynowa okazała się niemożliwa z powodu złych warunków atmosferycznych.

W Lahti warunki pogodowe często sprawiają poważne kłopoty. Problemem dla organizatorów są zmienne wiatry. Skocznia jest osłonięta tylko z jednej strony, a gdy wiatr zmienia kierunek zdarzają się problemy z rozegraniem konkursu.

psl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie