World Tour: Fijałek i Bryl awansowali do 1/8 finału w Fort Lauderdale

Siatkówka
World Tour: Fijałek i Bryl awansowali do 1/8 finału w Fort Lauderdale
fot. PAP

Siatkarze plażowi Grzegorz Fijałek i Michał Bryl pokonali w barażu Norwegów Andersa Berntsena Mola i Christiana Sandlie Soeruma 2:1 (21:18, 16:21, 16:14) i awansowali do 1/8 finału turnieju World Tour rangi Major w Fort Lauderdale (USA).

Kolejnymi rywalami Fijałka (UKS SMS Łódź) i Bryla (RCS Czarni Radom) będą Brazylijczycy Pedro Solberg i George. Spotkanie odbędzie się w piątkowy wieczór czasu polskiego.

 

Wtedy też o awans do ćwierćfinału powalczą Piotr Kantor (MKS Dąbrowa Górnicza) i Bartosz Łosiak (Jastrzębie Borynia), którzy do najlepszej "16" awansowali bezpośrednio z grupy, bez konieczności rozgrywania barażu. Ich przeciwnikami będą zwycięzcy meczu pomiędzy Łotyszami Martinsem Plavinsem i Edgarsem Tocsem a Szwajcarami Nico Beelerem i Marco Krattigerem.

 

Kinga Kołosińska (AZS UMCS TPS Lublin) i Katarzyna Kociołek (UKS SMS Łódź) zajęły ostatnie miejsce w swojej grupie i odpadły z rywalizacji. Już w eliminacjach z turniejem pożegnali się Mariusz Prudel (TS Volley Rybnik) i Jakub Szałankiewicz (Stakolo Staszów) oraz Kacper Kujawiak (RCS Czarni Radom) z Maciejem Rudolem (MKS Zryw-Volley Iława).

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze