PŚ w snowboardzie: Smykała dziesiąta w swym najlepszym występie

Zimowe
PŚ w snowboardzie: Smykała dziesiąta w swym najlepszym występie
fot. PAP

Zuzanna Smykała zajęła 10. miejsce w hiszpańskiej La Molinie w snowboardowych zawodach Pucharu Świata w konkurencji snowcross. Zawodniczka AZS AWF Katowice po raz pierwszy w karierze uplasowała się tak wysoko. Zwyciężyła Czeszka Eva Samkova i Austriak Alessandro Haemmerle.

W piątkowych kwalifikacjach pochodząca z Chorzowa 28-letnia Smykała po raz pierwszy w sezonie wywalczyła awans do ćwierćfinału, kończąc przejazd na trzeciej pozycji. Liderka klasyfikacji Pucharu Świata i mistrzyni olimpijska Włoszka Michela Moioli miała upadek w tej fazie rywalizacji i została sklasyfikowana na 14. pozycji.

 

"Cieszę się ogromnie z tego dziesiątego miejsca. Dotychczas najlepszym było piętnaste dwa sezony temu. Mam wrażenie, że zmierzam w dobrym kierunku, procentuje doświadczenie, które przynosi każdy start, no i jestem... mądrzejsza na trasie" - powiedziała absolwentka katowickiej AWF im. Jerzego Kukuczki.

 

Początkowo warunki w uroczym, położonym w Pirenejach ośrodku narciarskim La Molina były kiepskie - jak oceniła Smykała. "Trenowałam w deszczu, ale w kolejnych dniach pogoda się poprawiała, a w sobotę zaświeciło słoneczko".

 

Zawodniczka przyznała, że chciałaby się dalej rozwijać, jednak do życia potrzebne są pieniądze. "Nie pogodzę pracy z treningami i startami. Dostaję wprawdzie skromne stypendia z miasta i klubu, ale i one mogą się skończyć, bowiem uwarunkowane są medalami mistrzostw kraju. A tych Polski Związek Narciarski póki co nie chce organizować i... mogę zostać na lodzie" - wyjawiła Smykała.

 

Poprzednie igrzyska olimpijskie w Soczi obejrzała przed ekranem telewizora. Tym razem zrealizowała swoje wielkie marzenie i wystąpiła w Pjongczangu, plasując się na 20. pozycji.

 

Wyniki:
 
   kobiety
  1. Eva Samkova (Czechy)
  2. Nelly Moenne Loccoz (Francja)
  3. Charlotte Bankes (Francja)
 ...
 10. Zuzanna Smykała (Polska)
 
   klasyfikacja PŚ
  1. Michela Moioli (Włochy)  6810 pkt
  2. Chloe Trespeuch (Francja) 5890
  3. Charlotte Bankes (Francja) 5600
 ...
 23. Zuzanna Smykała (Polska)  948
 
   mężczyźni
  1. Alessandro Haemmerle (Austria)
  2. Hanno Douschan (Austria)
  3. Emanuel Perathoner (Włochy)
 
   klasyfikacja PŚ
  1. Pierre Vaultier (Francja)   6520
  2. Alessandro Haemmerle (Austria) 4840
  3. Alex Pullin (Australia)    4696
 ...
 56. Mateusz Ligocki (Polska)    149,50
JK, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie