HMŚ Birmingham 2018: Złoto i rekord świata polskiej sztafety 4x400 m!

Polska sztafeta 4x400 m mężczyzn wywalczyła złoty medal halowych lekkoatletycznych mistrzostw świata Birmingham 2018! Wynikiem 3.01,77 Polacy ustanowili halowy rekord świata.

Polacy pobiegli w składzie Karol Zalewski Rafał Omelko Łukasz Krawczuk Jakub Krzewina. Na ostatnich metrach Krzewina zdołał wyprzedzić Vernona Norwooda z USA, a na trzecim miejscu na mecie zameldowali się Belgowie. Tuż za podium znalazła się sztafeta Trynidadu i Tobago, kolejne miejsca zajęły reprezentacje Czech oraz Wielkiej Brytanii.

Biało-czerwoni wynikiem 3.01,77 ustanowili halowy rekord globu, Amerykanie uzyskali wynik 3.01,97, a Belgowie – 3.02,51.

To drugi w historii złoty medal HMŚ polskiej sztafety 4x400 m. Pierwszy wywalczyli Polacy w 2001 roku w Lizbonie w składzie: Piotr Rysiukiewicz – Piotr Haczek – Jacek Bocian – Robert Maćkowiak.

Srebrny medal HMŚ Birmingham w sztafecie 4x400 m z rekordem Polski 3.26,09 wywalczyły Polki: Justyna Święty-Ersetic (AZS AWF Katowice), Patrycja Wyciszkiewicz (OŚ AZS Poznań), Aleksandra Gaworska (AZS AWF Kraków) i Małgorzata Hołub-Kowalik (KL Bałtyk Koszalin). Zwyciężyły Amerykanki - 3.23,85, a trzecie miejsce zajęły Ukrainki - 3.31,32. Zdyskwalifikowane zostały zespoły Jamajki i Wielkiej Brytanii.