NBA: Trzynaste triple-double Jamesa w sezonie

Lider zespołu Cleveland Cavaliers LeBron James zanotował trzynasty triple-double w sezonie ligi koszykówki NBA, jednak jego zespół musiał uznać wyższość we własnej hali Denver Nuggets, przegrywając 117:126.

James zdobył 25 punktów, miał ponadto 15 asyst i 10 zbiórek. Goście sukces zawdzięczają przede wszystkim Gary'emu Harrisowi, który rzucił 32 punkty. "Samorodki" popisały się 19 trafieniami zza linii 7,24 m w 35 próbach. Na parkiecie po jednym meczu przerwy w zespole "Kawalerzystów" pojawił się J.R. Smith, zdobywając 19 punktów, wszystkie w drugiej połowie meczu.

Trwa znakomita seria Houston Rockets, którzy wygrali piętnaste spotkanie z rzędu. We własnej hali zwyciężyli Boston Celtics 123:120. Mają na koncie 49 wygranych, tyle samo co Golden State Warriors.

Detroit Pistons przegrali wyjazdowy mecz w Miami z tamtejszymi Heat 96:105. To ósma porażka "Tłoków" w dziesięciu ostatnich meczach i trzynasta z 14 na wyjeździe.

Sacramento Kings ulegli u siebie 91:98 Utah Jazz, którzy nie przegrali w stolicy Kalifornii od 8 grudnia 2015 roku. "Jazzmanów" do zwycięstwa poprowadzili przede wszystkim Donovan Mitchell (27 pkt) oraz Rudy Gobert (16 pkt i 12 zbiórek).

Los Angeles Lakers pokonali w San Antonio miejscowych Spurs 116:112, a losy meczu rozstrzygnęły się w ostatnich dwóch minutach. Celnością popisał się Lonzo Ball, ustanawiając rekord życiowy -sześć rzutów za trzy punkty.

Najgorsza drużyna ligi, Memphis Grizzlies, przegrała w Orlando z Magic 100:107 i może pochwalić się tylko osiemnastoma wygranymi w 62 meczach.