Ponitka zdobył 16 punktów. Drużyna Polaka przegrała w lidze

Mateusz Ponitka zdobył 16 pkt i był najlepszym strzelcem Iberostaru Teneryfa, który przegrał u siebie z MoraBanc Andora 69:78 w 21. kolejce hiszpańskiej ligi koszykarzy. Joventut Badalona z Tomaszem Gielo w składzie uległ na wyjeździe z Realowi Sewilla 81:86.

Ponitka wyszedł w pierwszej piątce, grał 29 minut, trafił cztery z ośmiu rzutów za dwa, jeden z dwóch za trzy punkty oraz pięć z sześciu wykonywanych wolnych. Zanotował także siedem zbiórek (pięć w obronie), dwa przechwyty, blok i stratę. Uzyskał najwyższy w obu drużynach wskaźnik efektywności gry (24).

Najlepszym strzelcem Morabanc był Jaime Fernandez - 28 pkt.

W innym popołudniowym niedzielnym meczu Joventut Badalona z Tomaszem Gielo w składzie przegrał na wyjeździe z Realem Energią Plus Sewilla 81:86. Polski skrzydłowy grał 17 minut, zdobył siedem punktów (2/3 za dwa, 1/4 za trzy punkty), miał sześć zbiórek i dwie straty.

Iberostar (11 zwycięstw - 10 porażek) zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli, Joventut (4-17) jest 18., ostatni w lidze ACB. Prowadzi Real Madryt (19-2).