Czym po karierze zajmuje się Piechna?

Piłka nożna

Grzegorz Piechna był gościem niedzielnego Cafe Futbol. Król strzelców najwyższej klasy rozgrywkowej z sezonu 2005/2006 zdradził w programie czym zajmuje się po zakończeniu kariery. – Aktualnie mamy rodzinną firmę, która zajmuje się sprzedażą węgla. Jakoś się to kręci – powiedział.

Piechna barwy kieleckiego klubu reprezentował w latach 2004-2006. Jego przypadek był jednym z najciekawszych w historii polskiego futbolu. Urodzony w Opocznie piłkarz został królem strzelców w okręgówce, IV, III, II i pierwszej lidze (wtedy jeszcze najwyższa klasa rozgrywkowa nie była Ekstraklasą). W 2005 roku w został wybrany ligowcem i odkryciem roku w Plebiscycie Piłki Nożnej.

 

Piłkarz po świetnym sezonie spróbował swoich sił poza krajem, a konkretnie w Torpedo Moskwa. W rosyjskim zespole zagrał 15 spotkań i zdobył w nich 2 bramki. Później próbował odbudować się w Polonii Warszawa, czy Widzewie Łódź, ale już nigdy nie wrócił na szczyt. Karierę kontynuował w niższych ligach m.in. w Ceramice Opoczno i Lechii Tomaszów Mazowiecki.

 

– Nie ciągnęło mnie do tego, żeby być trenerem. Wolałem grać jak najdłużej, dopóki zdrowie pozwala. Nawet w niższych ligach. Pozostanie przy piłce mnie za bardzo nie interesowało. Aktualnie mamy rodzinną firmę, która zajmuje się sprzedażą węgla. Jakoś się to kręci – tłumaczy Piechna.

 

Więcej do obejrzenia w załączonym materiale wideo.

SA, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze