Janas, były wieloletni asystent Macieja Skorży, od grudnia współpracujący z Kostą Runjaicem, pożegnał się z Pogonią Szczecin. Umowa została rozwiązana na zasadzie porozumienia stron.

 

Janas do Pogoni trafił w maju ub. r. jako stały współpracownik Macieja Skorży. Wspólnie z tym szkoleniowcem pracował wcześniej przez 10 lat m.in. w Wiśle Kraków, Legii Warszawa, czy Al-Ettifaq.

 

W obecnie trwającym sezonie do 14. kolejki pełnił w Pogoni rolę asystenta Skorży. Gdy Pogoń rozstała się ze Skorżą, na jeden mecz tymczasowo został pierwszym trenerem zespołu.

 

„Zadeklarowałem, że jestem do dyspozycji klubu. Myślę, że jako pierwszy szkoleniowiec pierwszy i ostatni raz poprowadzę zespół. Moje przekonania i zasady nie pozwolą mi po Maćku prowadzić tej drużyny dłużej” – przyznał wówczas szczerze Janas.

 

W spotkaniu zamykającym pierwszą rundę rozgrywek pod kierunkiem Janasa Pogoń przegrała u siebie z Legią Warszawa (1:3). Po tym meczu Pogoń zajmowała ostatnie miejsce, ze stratą 6 punktów do bezpiecznej lokaty.

 

Po przejęciu drużyny przez Niemca Kostę Runjaica nowy trener zadeklarował, że do końca 2017 r. będzie współpracował z dotychczasowym sztabem szkoleniowym, w którym był także Janas. Tuż przed Nowym Rokiem szkoleniowiec niemiecki przyznał, że jest zadowolony z asystentów (w tym z Janasa) i dalej chce z nimi pracować.

 

Po sobotnim meczu z Koroną w Kielcach (0:0) współpraca Pogoni z Janasem została zakończona.

 

Nie wiadomo na razie czy Runjaic będzie po tej decyzji rozszerzał sztab szkoleniowy. Na tę chwilę jego głównymi współpracownikami pozostają Edi Andradina i Sławomir Rafałowicz (odpowiada za informacje o grze rywali) oraz Rafał Buryta (przygotowanie fizyczne) i Boris Peskovic (trener bramkarzy).