NHL: Kolejna wygrana "Panter" i coraz bliżej awans do play-off

Hokeiści Florida Panthers odnieśli szóste z rzędu zwycięstwo w lidze NHL. W niedzielę u siebie wygrali z Philadelphia Flyers 4:1. "Pantery" są coraz bliżej awansu do fazy play-off.

Dwie bramki zdobył Jewgienij Dadonow, a po jednej Aleksandr Barkov i Jonathan Huberdeau. Honorową bramkę dla "Lotników" (w liczbie strzałów mieli zdecydowaną przewagę 40:26) uzyskał Travis Konecny.

Po tym zwycięstwie zespół Panthers z dorobkiem 70 punktów plasował się na ósmej pozycji w Konferencji Wschodniej, ostatniej premiowanej awansem do play off. Po raz pierwszym w tym sezonie mógł cieszyć się z - przynajmniej chwilowej - możliwości gry o Puchar Stanleya.

Nieaktualne to się stało po późniejszej wyjazdowej wygranej Columbus Blue Jackets z San Jose Sharks 4:2. "Niebieskie Kurtki" mają na koncie 71 pkt.

Rozgrywki zasadnicze w lidze NHL potrwają jeszcze ponad miesiąc. Na Wschodzie prowadzi Tampa Lightning - 94 pkt, a na Zachodzie Nashville Predators - 93.

W niedzielę drużyna Predators pokonała Colorado Avalanche 4:3 po dogrywce. Zwycięską bramkę strzelił Filip Forsberg w 62. minucie. Do 59. minuty hokeiści z Nashville przegrywali 2:3, a gola na wagę dogrywki zdobył Ryan Ellis na 66 sekund przed końcową syreną.

W spotkaniu Minnesota Wild - Detroit Red Wings (4:1) Jason Zucker strzelił dwa gole w 40 sekund, między 56. a 57. minutą.