Z Nigerią i Koreą w nowych koszulkach. Są bilety na mecze reprezentacji

Piłka nożna
Z Nigerią i Koreą w nowych koszulkach. Są bilety na mecze reprezentacji
fot. Cyfrasport

W zbliżających się towarzyskich meczach z Nigerią 23 marca we Wrocławiu i z Koreą Południową cztery dni później w Chorzowie polscy piłkarze zagrają w nowych koszulkach, przygotowanych na mundial w Rosji. Na drugie z tych spotkań zostało jeszcze sporo biletów.

Selekcjoner Adam Nawałka ogłosi nazwiska piłkarzy powołanych z lig zagranicznych 9 marca, a zawodników z polskiej ligi - tydzień później.

Większość czasu podczas zgrupowania kadrowicze spędzą we Wrocławiu. Tam - na poniedziałek 19 marca - zaplanowano przyjazd piłkarzy. Dzień wcześniej zbierze się sztab szkoleniowy, wówczas odbędzie się konferencja prasowa z udziałem Nawałki.

- Tym razem nie będziemy mieszkać w Warszawie. Prawie tydzień spędzimy we Wrocławiu - powiedział rzecznik prasowy PZPN i reprezentacji Jakub Kwiatkowski.

Spotkanie z Nigerią odbędzie się 23 marca (godz. 20.45). Dwa dni później, w niedzielę, biało-czerwoni udadzą się do Katowic, gdzie zamieszkają przed kolejnym towarzyskim sprawdzianem - z Koreą Południową, zaplanowanym na 27 marca (20.45).

To pierwsze w tym roku zgrupowanie podopiecznych Nawałki. Będzie okazja przeprowadzenia regularnych treningów, ale... nie tylko.

- To praktycznie jedyna możliwość przed mundialem, gdy możemy zrealizować nasze zobowiązania sponsorskie - przyznał Kwiatkowski, co oznacza, że piłkarzy czekają m.in. sesje zdjęciowe, reklamowe.

Jak dodał rzecznik prasowy, w meczach z Nigeryjczykami i Koreańczykami reprezentanci zagrają w nowych strojach. Przygotowanych już pod kątem mistrzostw świata w Rosji.

- Oficjalna prezentacja koszulek nastąpi 21 marca. Nie chcemy na razie zdradzać zbyt wielu szczegółów. Jeżeli chodzi o kolory, w obu meczach zagramy prawdopodobnie w białych koszulkach i czerwonych spodenkach - zapowiedział.

Spotkanie we Wrocławiu z Nigerią cieszy się dużym zainteresowaniem kibiców, natomiast na mecz w Chorzowie z Koreą Płd. jest jeszcze sporo wejściówek.

- Na mecz we Wrocławiu sprzedano już prawie komplet biletów. Więcej zostało na spotkanie na Stadionie Śląskim. Tam na razie sprzedano ponad 30 tysięcy, czyli ponad połowę pojemności obiektu - przyznał Jakub Kwiatkowski.

Kolejne sprawdziany biało-czerwonych odbędą się krótko przed mundialem. 8 czerwca w Poznaniu ich rywalem będzie Chile, a cztery dni później zagrają w Warszawie z Litwą. Następnego dnia kadra Nawałki wyleci do swojej bazy w Soczi.

Mistrzostwa świata w Rosji odbędą się od 14 czerwca do 15 lipca. Swoje występy kadra Nawałki, zajmująca obecnie siódme miejsce w rankingu FIFA, rozpocznie od meczu z Senegalem 19 czerwca w Moskwie. Pięć dni później zmierzy się z Kolumbią w Kazaniu, a 28 czerwca jej rywalem będzie w Wołgogradzie Japonia.

CM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze