Heynen już trenuje w Spale!

Siatkówka
Heynen już trenuje w Spale!
fot. Cyfrasport

Selekcjoner siatkarskiej reprezentacji Polski Vital Heynen odwiedził Polskę po raz drugi od objęcia nowej funkcji. Pobyt Belga w kraju potrwa tylko trzy dni, ale do zrobienia ma bardzo dużo. We wtorek m.in. poprowadził w Spale trening z młodzieżową reprezentacją Polski.

Na początku Vital Heynen udał się do siedziby Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Nieprzewidywalny Belg przygotował dla pracowników, z którymi się spotkał, ciekawą, trwającą ponad trzy minuty przemowę... w języku polskim. Uraczył ich także belgijskimi czekoladkami. Kolejnym spotkaniem, które selekcjoner miał w swoim harmonogramie, był wywiad z Marcinem Lepą. Jego efekty będzie można obejrzeć w sobotnim wydaniu magazynu #7strefa w Polsacie Sport.

Nowy trener Biało-czerwonych drugiego dnia swojej wizyty w Polsce wybrał się do Spały. Do ogłoszenia kadry seniorskiej Belg ma jeszcze trochę czasu, lecz tym razem pod swoje skrzydła wziął nieco młodszych siatkarzy. Na prośbę trenerów młodzieżowej reprezentacji poprowadził trening z całą grupą. To z pewnością wartościowe doświadczenie dla młodych adeptów, którzy są na drodze do poważnej kariery.

Wiadomo, że trzeciego dnia w Polsce Heynen odwiedzi Kędzierzyn-Koźle, a potem zasiądzie na trybunach w Jastrzębiu, gdzie Jastrzębski Węgiel podejmie Cerrad Czarnych Radom w meczu 24. kolejki PlusLigi.

Heynen został selekcjonerem reprezentacji Polski 7 lutego 2018 roku. W wyścigu o to stanowisko pokonał Piotra Gruszkę i Andrzeja Kowala. Belg ma doświadczenie w prowadzeniu kadry narodowej i drużyny klubowej, bowiem robi to od 2012 roku. Aktualnie jest trenerem niemieckiego VfB Friedrichshafen.

CM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze