Mecz Piasta z Górnikiem póki co nieuwzględniany w tabeli

Do czasu uprawomocnienia się poniedziałkowej decyzji Komisji Ligi o przyznaniu walkowera na niekorzyść Piasta Gliwice i odjęciu trzech punktów Górnikowi Zabrze, sobotni mecz piłkarski tych zespołów nie będzie uwzględniany w tabeli - poinformowała Ekstraklasa SA.

"Zależało nam, żeby kwestia kar za sobotnie wydarzenia została jak najszybciej wyjaśniona. Dlatego wczoraj zapadły decyzje ze strony Komisji Ligi i zgodnie z naszymi ustaleniami z Komisją, uzasadnienia tych decyzji trafią do klubów w czwartek. Zdajemy sobie bowiem sprawę, że kluby mają możliwość odwołania do Najwyższej Komisji Odwoławczej PZPN i chcemy im zapewnić warunki, by finalne rozstrzygnięcia były znane jak najszybciej" – skomentował prezes zarządu Ekstraklasy SA Marcin Animucki.

To oznacza, że mecz uznaje się za nierozegrany do czasu wyczerpania przez oba kluby procedur odwoławczych. Kluby mogą złożyć odwołanie od decyzji Komisji Ligi do Najwyższej Komisji Odwoławczej PZPN w terminie 7 dni od dnia doręczenia uzasadnienia.

Komisja Ligi Ekstraklasy SA na poniedziałkowym nadzwyczajnym posiedzeniu przyznała walkowera Górnikowi za przerwany w sobotę mecz z Piastem w Gliwicach w 26. kolejce rozgrywek. Jednocześnie klubowi z Zabrza odjęto trzy punkty za prowokacyjne zachowanie kibiców.

W 80. minucie sobotniego meczu, przy prowadzeniu gospodarzy 1:0, grupa kibiców Piasta zniszczyła część ogrodzenia, kilku wbiegło na murawę. Interweniowali najpierw ochroniarze, potem policjanci. Po 38-minutowej przerwie zapadła decyzja o przerwaniu meczu w Gliwicach.

Wprawdzie piłkarze gospodarzy uspokajali chuliganów, jednak delegat PZPN w porozumieniu z policją podjął decyzję o przedwczesnym zakończeniu spotkania, z racji braku bezpieczeństwa na stadionie.

Górnik z dorobkiem 41 pkt nadal zajmuje czwarte miejsce w tabeli, a Piast z 25 plasuje się na 13. Tyle samo ma 14. Pogoń Szczecin i 15. Bruk-Bet Termalica Nieciecza, a dwa mniej ostatnia Sandecja Nowy Sącz.