Aktor z "Gry o Tron" pobił rekord świata! (WIDEO)

Inne
Aktor z "Gry o Tron" pobił rekord świata! (WIDEO)
fot. PAP

"Gra o Tron" znana jest widzom całego świata, a aktorzy grający w serialu zyskali dzięki niemu wielką sławę. To także ludzie wielu talentów, tak jak islandzki kulturysta i strongman Hafthor Bjornsson, który 6 marca pobił rekord świata w martwym ciągu.

Absolutnym rekordzistą świata jest Brytyjczyk Eddie Hall, który w lipcu 2016 roku podniósł w konkurencji "martwy ciąg" 500 kilogramów. Uczynił to jednak w specjalnym kostiumie, który miał go ubezpieczać od kontuzji. W klasycznej odmianie martwego ciągu, gdzie dozwolone są tylko niektóre pasy i zaczepy Hall również był rekordzistą z wynikiem 462 kg... aż do 6 marca 2018 roku.

Podczas zawodów Arnold Strongman Classic 2018 nowy rekord świata pobił Hafthor Bjornsson, który od 2011 roku jest odtwórcą roli Gregora Clegane'a w popularnym serialu "Gra o Tron". Popularny "Góra" zanim stał się sławny dzięki serialowi, był jednak kulturystą i strongmanem. Dawnej pasji nie zatracił, a teraz postarał się o pobicie rekordu Halla. W klasycznej odmianie martwego ciągu Islandczyk podniósł 472 kg.

 

psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze