Pierwszy Anglik w składzie FC Barcelona od 29 lat!

Piłka nożna
Pierwszy Anglik w składzie FC Barcelona od 29 lat!

Dotychczas jedynym Anglikiem w "nowożytnej" historii futbolu, który grał w pierwszym zespole FC Barcelona, był legendarny Gary Lineker. Ta sytuacja może się zmienić już w środowym meczu o Superpuchar Katalonii z Espanyolem Barcelona. W kadrze Blaugrany na to spotkanie znalazł się bowiem Marcus McGuane. Czy pierwszy Anglik od 29 lat, który dostąpił tego zaszczytu, wykorzysta swoją szansę?

Lineker był zawodnikiem Barcelony w latach 1986-1989, rozegrał dla niej 128 meczów, w których zdobył 48 bramek. Ostatnie spotkanie Anglika w barwach Blaugrany przypadło na 27 maja 1989 roku - jego klub pokonał wtedy na Camp Nou Athletic Bilbao 3:0, a on spędził na boisku 90 minut. Już 1 lipca był natomiast zawodnikiem Tottenhamu Hotspur.

Czy 19-letni McGuane, który w styczniu zamienił Arsenal U-23 na FC Barcelona B, może zabłysnąć w katalońskim klubie podobnie jak przed laty Lineker? Legendarny Anglik wierzy w swojego młodszego rodaka.

 

 
- Życzę mu sukcesu - napisał na Twitterze ekspert BBC, gdy okazało się, że McGuane znalazł się w kadrze na mecz z Espanyolem.

Do spotkania o Superpuchar Katalonii oba zespoły podchodzą jednak z przymrużeniem oka. W kadrze Barcelony znalazło się na przykład aż 12 zawodników z drużyny rezerw, w tym właśnie defensywny pomocnik z Anglii. Czy McGuene wybiegnie w środę na boisko, nie wiadomo. Ale szczególny jest już sam fakt jego obecności w kadrze meczowej.

Początek meczu o Superpuchar Katalonii między Barceloną a Espanyolem o godzinie 18:45.

RH, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie