Liga Europy: Arsenal zdobył San Siro!

Arsenal pokonał AC Milan 2:0 w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Europy. Bramki dla gości zdobywali Henrikh Mkhitaryan oraz Aaron Ramsey. Rewanż odbędzie się w Londynie 15 marca.

Niegdyś potęgi, teraz drużyny, które nie łapią się do rozgrywek Ligi Mistrzów. W związku ze słabą pozycją obu drużyn w swoich ligach, jedyna możliwość, żeby za rok zagrać w najważniejszych rozgrywkach w Europie to zdobyć Ligę Europy.

Jeszcze sześć lat temu obie ekipy spotykały się ze sobą w fazie pucharowej LM. Na San Siro gospodarze wygrali 4:0, by w rewanżu przegrać 0:3. Na powrót tamtych czasów liczono zarówno w Mediolanie jak i Londynie.

Mocno w mecz wszedł Milan, który zdominował pierwsze minuty spotkania. Jednak już po 15 minutach gospodarze przegrywali. Uderzenie Henrikha Mkhitaryana odbiło się od Leonardo Bonucciego i zmyliło Gianluigiego Donnarummę. Jeszcze przed przerwą podwyższył Aaron Ramsey, który dostał genialne podanie od Mesuta Ozila.

Druga połowa to przewaga Milanu. Gospodarze starali się jak mogli, by strzelić chociaż kontaktowego gola. Na posterunku był jednak David Ospina lub też piłkarze Gennaro Gattuso nie trafiali w bramkę. Arsenal zapewnił sobie dobrą zaliczkę przed rewanżem, który już 15 marca odbędzie się w Londynie.

Milan - Arsenal 0:2 (0:2)

Bramki: Mkhitaryan 15, Ramsey 45+4'

Milan: Donnarumma - Calabria (Borini 79'), Bonucci, Romagnoli, Rodriguez - Kessie, Biglia, Bonaventura - Suso, Cutrone (Silva 68'), Calhanoglu (Kalinic 62')

Arsenal: Ospina - Chambers (Elneny 85'), Mustafi, Koscielny, Kolasiniac (Maitland-Niles 62') - Ramsey, Xhaka, Wilshere - Mkhitaryan, Ozil (Holding 80')- Welbeck

Relacja zakończona

Koniec meczu. Dziękujemy i życzyny dobrej nocy.

Aż pięć minut doliczył sędzia. Będzie wolny dla Milanu. Nic jednak na nim nie zyskali gospodarze.

El Neny zmienia Chambersa.

Kalinic wyszedł sam na sam z Ospiną, ale golkiper Arsenalu świetnie wyszedł do prostopadłej piłki.

Bramka Arsenalu jest od dłuższego czasu okupowana, ale nic z tego nie wynika.

Strzał Kessiego zablokowany przez Ramseya! Kończy mecz Ozil, w jego miejsce Holding.

Suso! Nie grzeszą skutecznością piłkarze Milanu, mogli już spokojnie prowadzić, a dalej przegrywają 0:2. Schodzi Calabria, a wchodzi Borini.

Arsenal nie stworzył w drugiej połowie żadnego zagrożenia. Milian atakuje, ale stuprocentowej okazji nie potrafi stworzyć.

Andre Silva za Cutrone.

Dobra akcja Suso z prawej strony, wywalczył rożny, po który uderzał Rodriguez zza pola karnego. bardzo niecelna próba.

Kolejny nieudany atak gospodarzy, mało dokładności to największy mankament w grze Milanu.

Kalinic zmienia Calhanoglu

Kolasiniac schodzi z urazem z boiska, w jego miejsce Maitland-Niles.

Milan dominuje, coraz bliżej mu do sforsowania defensywy rywali. Na razie jednak Arsenal wychodzi obronną ręką.

Znowu Bonaventura, tym razem miał lepszą okazję, ale fatalnie przestrzelił.

Bonaventura zza pola karnego, ale za lekko i pewnie łapie Ospina.

Welbeck mógł zabić ten mecz, ale dobrze wyszedł do piłki Donnarumma. Bramkarz Milanu to jak na razie najlepszy zawodnik swojej ekipy.

Wydaje się, że Arsenal musi dalej grać swoje, konsekwentnie w defensywie, by nie stracić bramki. "Kanonierzy" wyglądają dużo lepiej niż w ostatnim meczu ligowym z Brighton.

Wracamy po przerwie.

Koniec pierwszej połowy.

GOOOOOOOOL! Kapitalne prostopadłe podanie Ozila i wielki spokój Ramseya. Mamy 2:0 tuż przed przerwą.

Suso wysoko nad bramką z dystansu.

Mkhitaryan!! To musi być gol, Ormianin trafia w poprzeczkę.

Suso trafia jednak w mur. Kontra Arsenalu...

Milan zaatakował w końcówce, będzie wolny z bliskiej odległości.

Welbeck! Znalazł się w sytuacji sam na sam, ale znowu na posterunku młodziutki Donnarumma.

Chambers! Mocny strzał Anglika, kapitalnie broni Donnarumma.

Groźna akcja Arsenalu, Ozil wypuścił Chambersa, ale Welbeck nie doszedł do wrzutki. Po rzucie rożnym Ramsey nie trafia w bramkę.

Ataki Milanu nieco nieporadne, cięzko im się przebić środkiem, tam dobrze w defensywie pracuje Arsenal.

Ospina interweniuje piąstkując piłkę, Kolumbijczyk wpadł na Mustafiego i ucierpiał.

Rożny dla Arsenalu. Na razie oglądamy ciekawy mecz, Arsenal gra nieco bardziej składnie i lepiej piłką.

Leży na boisku Calabria chyba nie będzie w stanie kontynuować gry.

Dobra wrzutka z prawej strony, ale Calhanoglu nie doszedł do dośrodkowania.

Dużo walki, Milan szybko chce odrobić straty, ale musi uważać, żeby nie skarcił go Arsenal.

GOOOOOOOOOL! Mkhitaryan uderzył, piłka odbiła się od Bonucciego i zmyliła Donnarummę.

Cutrone uderzał z ostrego kąta i trafił w boczną siatkę.

Świetna akcja Arsenalu, Mkhitaryan zakończył niecelnym strzałem, ale trzeba przyznać, że goście ładnie wymanewrowali Milan.

Arsenal starał się długo rozgrywać przed polem karnym Milanu. Nic z tego jednak nie wyszło i z szybkim atakiem wyszedł Milan.

Bonaventura! Był centymetry od tego, by przeciąć futbolówkę i strzelić gola. Milan miażdży Arsenal w pierwszych minutach, goście nie wychodzą z własnej połowy.

Pierwsza akcja Cutrone z lewej strony, wywalczył rożny, ale nic z niego nie wynikło. Po chwili drugi korner.

Zaczynamy!

Minuta ciszy związana ze śmiercią Davide Astoriego.

Składy:

Milan: Donnarumma - Calabria, Bonucci, Romagnoli, Rodriguez - Kessie, Biglia, Bonaventura - Suso, Cutrone, Calhanoglu

Arsenal: Ospina - Chambers, Mustafi, Koscielny, Kolasiniac - Ramsey, Xhaka, Wilshere - Mkhitaryan, Ozil - Welbeck

Dobry wieczór! Zapraszamy na mecz 1/8 finału Ligi Europy pomiędzy Milanem a Arsenalem.