Liga Mistrzów: EHF ustaliła terminy spotkań PGE VIVE Kielce z mistrzem Niemiec

Piłka ręczna
Liga Mistrzów: EHF ustaliła terminy spotkań PGE VIVE Kielce z mistrzem Niemiec
fot. PAP

Koniec zamieszania wokół terminów spotkań 1/8 Ligi Mistrzów między PGE VIVE a Rhein-Neckar Loewen. Pierwszy mecz odbędzie się 24 marca w Kielcach. Jest to o tyle ciekawe, że tego samego dnia niemiecka drużyna zagra także ligowy pojedynek z THW Kiel.

Zgodnie z terminarzem Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej (EHF) pierwsze spotkania 1/8 Ligi Mistrzów mają się odbyć w terminie od 21 do 25 marca. Działacze VIVE zaproponowali, aby pojedynek mistrzów Polski i Niemiec rozegrany został w Hali Legionów w sobotę 24 marca. Spotkało się to z ostrym sprzeciwem strony niemieckiej, gdyż Rhein Neckar Loewen w tym samym dniu w hitowym meczu Bundesligi zmierzy się Z THW Kiel, a spotkanie zostanie pokazane na żywo w jednej z niemieckich stacji telewizyjnych. Rywale VIVE chcieli, aby mecz odbył się trzy dni wcześniej, czyli w środę.

 

„Nie zgodziliśmy się na to, bo jako gospodarz mamy prawo wybrać sobie termin, jaki jest dla nas najlepszy. Chcemy grać w sobotę, gdyż wtedy do hali przyjdzie więcej kibiców niż w środku tygodnia, większa też będzie oglądalność tego spotkania w telewizji. Pracujemy ciężko przez cały rok, aby awansować do fazy pucharowej Ligi Mistrzów. Dlatego chcemy jak najlepiej wykorzystać marketingowo ten fakt z korzyścią dla klubu i dla naszych kibiców” – powiedział PAP wiceprezes PGE VIVE Kielce Marian Urban.

 

„To nie pierwszy raz, kiedy zespół Bundesligi robi takie zamieszanie. Podobnie było dwa lata temu, gdy graliśmy z Flensburgiem. Nie możemy tylko patrzeć na interesy niemieckich klubów. Nasza liga, nasi sponsorzy i kibice są dla nas równie ważni. Dlaczego mamy zgadzać się na warunki dyktowane przez rywali, tym bardziej, że terminy spotkań rozgrywanych w Lidze Mistrzów znane są od dwóch lat. To jest brak szacunku dla innych krajów” – ocenił postawę niemieckich działaczy trener Tałant Dujszebajew.

 

EHF stanęła ostatecznie po stronie polskiej drużyny. Pierwszy mecz rozegrany zostanie w Kielcach w sobotę 24 marca o godz. 16. Co ciekawe, zespół z Mannheim nie zdecydował się na przełożenie ligowego spotkania z drużyną z Kilonii. Wynika z tego, ze ekipa trenera Nikolaja Jacobsena rozegra w tym dniu dwa mecze. Cześć zespołu grać będzie z THW Kiel, a część przyjedzie do Kielc.

 

„Nie chciałbym komentować tej decyzji niemieckich działaczy. Nie ulega jednak wątpliwości, że będzie to ze szkodą dla widowiska sportowego. Na tym etapie rozgrywek rywalizacja mistrzów Polski i Niemiec to dla kibiców wielka frajda. Jako klub nie mieliśmy na tę decyzję wpływu” – zaznaczył Urban.

 

Rewanżowe spotkanie obu drużyn odbędzie się w Niemczech w niedzielę 1 kwietnia o godz. 19. Zwycięzca rywalizacji w ćwierćfinale LM zagra z Paris Saint-Germain.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie