Co nas czeka w Pjongczangu 10 marca?

Zimowe
Co nas czeka w Pjongczangu 10 marca?
fot. PAP

Płonie znicz XII Zimowych Igrzysk Paraolimpijskich w Pjongczangu. Przed nami I dzień rywalizacji. Polacy wystartują w narciarstwie alpejskim i biathlonie.

11. sportowców będzie reprezentować Polskę w Pjongczangu, ośmiu zawodników i trójka przewodników osób niewidomych i niedowidzących. Przewodnicy traktowani są przez ruch paraolimpijski na równi z zawodnikami i gdy ci zdobędą medal oni również go otrzymują.

 

W sobotę o medale w alpejskim zjeździe powalczą Igor Sikorski (kat. siedzących, LW11) i Maciej Krężel z przewodniczką Anną Ogarzyńską (kat. niewidomych i niedowidzących, B3). W jednym z treningów Igor Sikorski był 14. w stawce 28. zawodników, a duet Krężel-Ogarzyńska zajął 10. miejsce w gronie 29. narciarzy.

 

Alpejczycy ruszą na trasę zjazdu w Jeongseon Alpine Centre o 1:30. Najpierw powalczą kobiety w trzech kategoriach, a później mężczyźni.

Drugą dyscypliną, w której zobaczymy jutro polskich paraolimpijczyków jest biathlon. Iweta Faron, Kamil Rosiek, Witold Skupień i Piotr Garbowski z przewodnikiem Jakubem Twardowskim spróbują sprawić nam wiele radości w premierowej konkurencji.

 

Kamil Rosiek o 2:29 jako pierwszy z Biało-czerwonych ruszy na trasę w Alpensia Biathlon Centre. W kategorii biathlonistów rywalizujących na siedząco (na tak zwanych sledżach, LW12) przebiegnie dystans 7,5 km. O 3:46 na 6 km wystartuje Iweta Faron (kat. stojących, LW8). Z kolei start Witolda Skupienia na 7,5 km jest planowany na 4:08 (kat. stojących, LW5/7). Duet Piotr Garbowski i Jakub Twardowski (kat. niewidomi i niedowidzący, B3) przystąpią do walki o 6:02, również będą mieć do pokonania 7,5 km. Wszystkich czekają dwie wizyty na strzelnicy.

 

Oprócz narciarstwa alpejskiego i biathlonu zainaugurowane zostaną turnieje mieszane w curlingu na wózkach i w hokeju na lodzie, w którym zawodnicy rywalizują na sledżach.

Michał Krogulec
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie