PBN: Chudecki zmierzy się ze starym znajomym i odwiecznym rywalem!

Sporty walki
PBN: Chudecki zmierzy się ze starym znajomym i odwiecznym rywalem!
fot. MB Promotions

Michał Chudecki (11-2-1, 3 KO) już 21 kwietnia powróci do ringu podczas gali Polsat Boxing Night: "Noc Zemsty". W Częstochowie zmierzy się z aktualnym mistrzem Polski w kategorii lekkiej Damianem Wrzesińskim (13-1-1, 5 KO). Pojedynek na dystansie 8 rund w kategorii super lekkiej rozpocznie galę PBN: "Noc Zemsty".

Chudecki przygodę z boksem rozpoczął już w wieku 9 lat, kiedy za sprawą brata Krzysztofa stawiał pierwsze kroki pięściarskie w klubie Warta Śrem. Szybko pokazał swój ponadprzeciętny talent, a w boksie olimpijskim odnosił liczne sukcesy - czterokrotnie zdobywał tytuł Mistrza Polski, trzykrotnie wicemistrzostwo Polski i dwa razy stawał na najniższym podium w Mistrzostwach Unii Europejskiej.


W zawodowym boksie Chudecki stoczył czternaście pojedynków, z których jedenaście zakończyło się jego zwycięstwami. W ostatnich miesiącach pięściarz przechodził rehabilitację po operacji barku i powrócił ze Stanów Zjednoczonych do Polski.


Za oceanem stoczył dwa pojedynki z niepokonanymi pięściarzami - walka z Louisem Cruzem zakończyła się jego wygraną, a w konfrontacji z Kevinem Wattsem musiał uznać wyższość swojego rywala. Doświadczenie zdobywał trenując m.in. z Floydem Mayweatherem Jr, Dannym Garcią, Jorge Linaresem czy Yuriokisem Gamboą.


Chudecki wystąpi w walce rozpoczynającej galę Polsat Boxing Night: "Noc Zemsty", która odbędzie się 21 kwietnia w Częstochowie. Pojedynek został zakontraktowany w limicie wagi super lekkiej na dystansie 8 rund, a jego rywalem będzie Damian Wrzesiński. Pięściarze doskonale znają się z ringów olimpijskich. Swojego czasu reprezentowali nawet barwy tego samego poznańskiego klubu i wielokrotnie konfrontowali swoje umiejętności umiejętności.


- Dla mnie to kolejna walka, którą muszę powrócić na odpowiednie tory. Damian dostał szansę występu na takiej dużej gali, będzie zmotywowany, ale ja dam z siebie wszystko, aby to moja ręka powędrowała do góry - mówi Chudecki.


Wrzesiński na zawodowym ringu stoczył piętnaście walk i aż trzynastokrotnie wychodził z ringu zwycięski. W lutym 2018 roku zdobył mistrzostwo Polski w kategorii lekkiej pewnie pokonując na punkty Marka Laskowskiego. Dla Wrzesińskiego konfrontacja z Chudeckim będzie z pewnością największym wyzwaniem w zawodowej karierze, ale poznaniak zdaje sobie sprawę, że ma sporo do udowodnienia, a zwycięstwo może otworzyć mu drzwi do jeszcze większych wyzwań.


- Szanuję Michała jako sportowca, ale dostaję szansę, której nie mogę wypuścić z rąk. Mam dodatkowo sporo do udowodnienia w ringu Michałowi i to dodaje mi tylko jeszcze więcej motywacji – powiedział Wrzesiński.


Bilety na galę Polsat Boxing Night: „Noc Zemsty” dostępne na ebilet.pl!

O gali Polsat Boxing Night: "Noc Zemsty"


W Częstochowie do ringu powróci były mistrz świata dwóch kategorii wagowych Tomasz Adamek w ostatnich dwóch pojedynkach udowodnił, że cały czas może mierzyć się z czołowymi pięściarzami kategorii ciężkiej na świecie. Wygrane z Fredem Kassim oraz Solomonem Haumono otworzyły przed żyjącą legendą polskiego boksu drzwi do wielkich pojedynków!


Na ostatniej prostej do walki o mistrzostwo świata znajduje się natomiast Mateusz Masternak, który zmierzy się po raz drugi z Yourim Kalengą. Kongijczyk w 2014 roku na pełnym dystansie okazał się nieznacznie lepszy od Polaka. Były mistrz Europy zapewnia jednak, że nic dwa razy się nie zdarza.


W pierwszej obronie tytułu mistrzyni świata WBO w kategorii super piórkowej zawalczy Ewa Brodnicka, a do ringu po dłuższych przerwach powrócą Damian Jonak oraz Michał Chudecki. W ringu swoje umiejętności zaprezentują również perspektywiczni Adam Balski oraz Robert Parzęczewski.


Karta walk gali PBN: "Noc Zemsty":


Walka wieczoru:

Tomasz Adamek (52-5, 30 KO) vs TBA


Mateusz Masternak (40-4, 27 KO) vs Youri Kalenga (23-4, 16 KO)


o Międzynarodowe Mistrzostwo Polski w wadze junior ciężkiej:
Adam Balski (11-0, 8 KO) vs Denis Grachev (16-6-1, 9 KO)


Damian Jonak (39-0-1, 21 KO) vs Lukas Ndafoluma (11-1, 3 KO)


o mistrzostwo świata WBO w wadze super piórkowej:
Ewa Brodnicka (14-0, 2 KO) vs TBA


Robert Parzęczewski (18-1, 11 KO) vs Emmanuel Danso (28-2, 23 KO)


o pas mistrzostwo Polski w wadze półśredniej:
Łukasz Wierzbicki (15-0, 6 KO) vs Michał Żeromiński (13-3-1, 1 KO)


Michał Chudecki (11-2-1, 3 KO) vs Damian Wrzesiński (13-1-1, 5 KO)


Bilety na galę Polsat Boxing Night: „Noc Zemsty” dostępne na ebilet.pl!

Informacja Prasowa

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze