Pogoń z Cracovią o to, by nie wrócić do strefy spadkowej

Piłka nożna
Pogoń z Cracovią o to, by nie wrócić do strefy spadkowej
fot. Cyfrasport

Piłkarze Pogoni Szczecin chcieliby kontynuować serię zwycięstw u siebie, ale w sobotę zagrają z Cracovią, która - według trenera "Portowców" Kosty Runjaica - jest jedną z pięciu najlepiej grających drużyn w ekstraklasie.

Pogoń po 26. kolejce rozgrywek opuściła pozycję spadkową, ale tylko dzięki lepszemu bilansowi bramek od Piasta Gliwice i Bruk-Betu Termaliki Nieciecza. Szczecinianie od czterech miesięcy zbierają dobre opinie, a także punkty, tyle że straty z pierwszej rundy były tak duże, że ich odrabianie idzie mozolnie. W poprzednim tygodniu dwukrotnie zremisowali bezbramkowo na wyjazdach z Górnikiem w Zabrzu i Koroną w Kielcach. - Cieszymy się, że po ciężkim tygodniu wracamy na swój stadion. Z ostatnich dwóch meczów nie do końca jesteśmy zadowoleni. Ale na każdy punkt w lidze trzeba mocno zapracować – ocenił Runjaic.

 

By misja obrony ekstraklasy w roku jubileuszu 70-lecia klubu się udała, Pogoń musi jednak więcej wygrywać. Mecz z Cracovią będzie ku temu kolejną okazją, ale nie będzie o to łatwo. Krakowianie bowiem w tym roku prezentują się bardzo dobrze - zdobyli 10 punktów w pięciu spotkaniach, a pokonać dali się jedynie liderowi Jagiellonii Białystok (0:1). - Cracovia to bardzo silny zespół. Jej piłkarze są waleczni, dużo biegają, mają też w składzie indywidualności. Jak dla mnie, na tę chwilę, jest to jeden z pięciu najlepiej grających zespołów w lidze" – przyznał Runjaic, ale zaraz dodał: "Oni ostatni zdobywają dużo punktów, ale my też. Wykonaliśmy w minionym tygodniu bardzo dużo pracy i chcemy, by wynik sobotniego spotkania był dla nas nagrodą za tę pracę.

 

"Portowcy" w bieżącym roku zdobyli osiem "oczek" i też przegrali tylko raz – z Lechem w Poznaniu (0:2). Na dodatek, po ubiegłorocznych niepowodzeniach w meczach u siebie, wreszcie stadion przy ul. Twardowskiego stał się twierdzą Pogoni. Od kiedy zespół przejął niemiecki szkoleniowiec, nie przegrała u siebie żadnego z pięciu meczów, a trzy ostatnie rozstrzygnęła je na swoją korzyść.

 

Bramkarz drużyny szczecińskiej Łukasz Załuska w ostatnich meczach zebrał bardzo dobre noty. Jego zdaniem pojedynek z Cracovią będzie spotkaniem dwóch równorzędnych rywali. - Krakowianie grają ostatnio lepiej, zdobywają punkty. Widać już po nich rękę trenera Michała Probierza. Są bardzo dobrze przygotowani fizycznie, grają zdyscyplinowanie, mają świetne stałe fragmenty gry. Zdobywają punkty i już myślą o szansie gry w pierwszej ósemce. My jednak zagramy o pełną pulę i zrobimy wszystko, by już nigdy nie być w strefie spadkowej – zapowiedział Załuska.

 

W pierwszym meczu tych drużyn w Krakowie Pogoń przegrała 0:3. Spotkanie na stadionie im. Floriana Krygiera w Szczecinie odbędzie się w sobotę o godz. 18.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze