Polsat Boxing Night. "Szanuję go, ale mamy sobie wiele do udowodnienia"

Sporty walki
Polsat Boxing Night. "Szanuję go, ale mamy sobie wiele do udowodnienia"
fot. Polsat Sport

Michał Chudecki (11-2-1, 3 KO) wraca do ringu po dwóch latach, ale nie otrzymał taryfy ulgowej! Na gali Polsat Boxing Night, która odbędzie się 21 kwietnia w Częstochowie, zmierzy się z Damianem Wrzesińskim (13-1-1, 5 KO). - Szanuję go jako sportowca, ale w ringu mamy sobie wiele do udowodnienia - powiedział mistrz Polski w wadze lekkiej.

Bilety na galę Polsat Boxing Night: „Noc Zemsty” dostępne na ebilet.pl!

 

Wiemy już, z kim na gali Polsat Boxing Night, która odbędzie się 21 kwietnia w Częstochowie, zmierzy się Michał Chudecki. Powrót po ponad dwuletniej przerwie nie będzie należał do łatwych, gdyż po drugiej stronie stanie najlepszy polski zawodnik wagi lekkiej - Damian Wrzesiński.

 

Wrzesiński z kolei walczy znacznie częściej: w 2017 roku stoczył cztery pojedynki, a zdążył też raz wyjść do ringu w tym obecnym. W rewanżowym starciu z Markiem Laskowskim był zdecydowanie lepszy i zasłużenie sięgnął po mistrzostwo Polski w wadze lekkiej.

 

- Ostatnio zdobyłem pas zawodowego mistrza Polski, a teraz dostałem szansę walki na największej gali w Polsce. Będzie to spełnienie moich dwóch marzeń, gdyż zmierzę się z Michałem Chudecki, z którym znamy się osobiście. Szanuję go jako sportowca, ale w ringu mamy sobie wiele do udowodnienia - powiedział.

 

O gali Polsat Boxing Night: "Noc Zemsty"

W Częstochowie do ringu powróci były mistrz świata dwóch kategorii wagowych Tomasz Adamek w ostatnich dwóch pojedynkach udowodnił, że cały czas może mierzyć się z czołowymi pięściarzami kategorii ciężkiej na świecie. Wygrane z Fredem Kassim oraz Solomonem Haumono otworzyły przed żyjącą legendą polskiego boksu drzwi do wielkich pojedynków!

Na ostatniej prostej do walki o mistrzostwo świata znajduje się natomiast Mateusz Masternak, który zmierzy się po raz drugi z Yourim Kalengą. Kongijczyk w 2014 roku na pełnym dystansie okazał się nieznacznie lepszy od Polaka. Były mistrz Europy zapewnia jednak, że nic dwa razy się nie zdarza.

W pierwszej obronie tytułu mistrzyni świata WBO w kategorii super piórkowej zawalczy Ewa Brodnicka, a do ringu po dłuższych przerwach powróci Damian Jonak. W ringu swoje umiejętności zaprezentują również perspektywiczni Adam Balski oraz Robert Parzęczewski.

Karta walk gali PBN: "Noc Zemsty"

 

Walka wieczoru:

Tomasz Adamek (52-5, 30 KO) vs TBA

Mateusz Masternak (40-4, 27 KO) vs Youri Kalenga (23-4, 16 KO)

 

o Międzynarodowe Mistrzostwo Polski w wadze junior ciężkiej:

Adam Balski (11-0, 8 KO) vs Denis Grachev (16-6-1, 9 KO)

Damian Jonak (39-0-1, 21 KO) vs Lukas Ndafoluma (11-1, 3 KO)

 

o mistrzostwo świata WBO w wadze super piórkowej:

Ewa Brodnicka (14-0, 2 KO) vs TBA

Robert Parzęczewski (18-1, 11 KO) vs Emmanuel Danso (28-2, 23 KO)

 

o pas mistrzostwo Polski w wadze półśredniej:

Łukasz Wierzbicki (15-0, 6 KO) vs Michał Żeromiński (13-3-1, 1 KO)

Michał Chudecki (11-2-1, 3 KO) vs Damian Wrzesiński (13-1-1, 5 KO)

 

Bilety na galę Polsat Boxing Night: „Noc Zemsty” dostępne na ebilet.pl!

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze