Poważna kontuzja i koniec sezonu dla siatkarki Chemika Police!

Siatkówka

Pech nie przestaje prześladować drużyny Chemika Police. W wyjazdowym meczu 20. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet z BKS Profi Credit Bielsko-Biała (3:0) poważnej kontuzji doznała atakująca Alex Holston. Okazało się, że ten uraz oznacza koniec sezonu dla młodej Amerykanki.

Holston mecz z Bielskiem rozpoczęła w pierwszym składzie. W trzecim secie, przy jednej z akcji obronnych, 22-letnia atakująca złapała się za nogę. Dała znać klubowym fizjoterapeutom, że nie jest w stanie kontynuować gry.

 

– Każda z nas w obronie wykonuje tysiące podobnych ruchów. Podbiegłam do piłki, poczułam ból w nodze. Nie mogłam dalej grać. Dzień później poznałam diagnozę. Trochę to wszystko smutne, ale staram się nie załamywać. Jestem już po operacji, czuję się nieźle. Mam nadzieję, że szybko wrócę na parkiet – powiedziała Holston.

 

Amerykanka zerwała ścięgno Achillesa.

 

– To dość poważna kontuzja. Po zdiagnozowaniu zdecydowaliśmy się na jak najszybszy zabieg. Operacja poszła zgodnie z planem. Teraz Alex czeka sporo mozolnej pracy. Jeśli będzie sumiennie się rehabilitować, to za kilka miesięcy powinna wrócić do treningu – przyznał klubowy lekarz Maciej Karaczun.

 

Holston do końca sezonu na pewno pozostanie w Polsce, gdzie rozpocznie rehabilitację pod okiem klubowych lekarzy i fizjoterapeutów.

 

– Przede wszystkim szkoda nam Alex. To jej pierwszy sezon w karierze, a od razu doznała poważnego urazu. Jako klub zapewniliśmy jej najlepszą opiekę medyczną w prywatnej klinice. Alex jest już po operacji, trzymamy kciuki za jak najszybszy powrót do zdrowia – stwierdził prezes Chemika Paweł Frankowski.

 

Sytuacja kadrowa drużyny z Polic jest ostatnio bardzo trudna. Po rozegranym 27 lutego meczu Ligi Mistrzyń z Vizurą Ruma (3:2), tymczasowy trener Piotr Matela przyznał, że miał do dyspozycji zaledwie osiem zdrowych zawodniczek. Wciąż z urazami zmagają się Katarzyna Zaroślińska-Król oraz Agnieszka Bednarek-Kasza. W wygranym meczu 21. kolejki LSK do gry wróciła po kontuzji Izabela Bełcik.

 

W załączonym materiale wideo skrót meczu BKS Profi Credit Bielsko-Biała – Chemik Police 0:3 (19:25, 20:25, 20:25).

RM, Polsat Sport, Chemik Police

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze