Utytułowany skoczek zaskoczył wszystkich! Zdecydował się zakończyć karierę

Zimowe
Utytułowany skoczek zaskoczył wszystkich! Zdecydował się zakończyć karierę
fot. PAP

W ostatnich latach wielu znanych skoczków postanowiło zakończyć swoją karierę. Wśród nich był między innymi Anders Bardal, znany norweski skoczek. Tym razem skandynawski kraj traci kolejnego zawodnika. Ze skakaniem postanowił skończyć Tom Hilde.

30-latek bardzo wcześnie zdecydował się na zakończenie kariery. Ostatnie sezony nie były dla niego udane, a w tym w Pucharze Świata nie zdobył nawet punktu. Taki obrót spraw spowodował, że Hilde postanowił zakończyć swoją krótką, ale bogatą karierę.

 

Norweg dwukrotnie zajmował drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Turnieju Czterech Skoczni. W zawodach rangi Pucharu Świata 15 razy stał na podium, w tym trzykrotnie wygrywał konkursy. Wielkie sukcesy odnosił w konkursach drużynowych. Wraz ze swoją kadrą zdobył brązowy medal na igrzyskach w Vancouver. Wywalczył cztery srebrne medale na mistrzostwach świata.

 

Hilde postanowił zakończyć karierę na własnej ziemi podczas turnieju Raw Air w norweskich Oslo, Lillehammer, Trondheim i mamucie w Vikersund. Do klasyfikacji generalnej turnieju Raw Air pod uwagę będą brane noty zawodników uzyskane w czterech konkursach indywidualnych, dwóch drużynowych i w czterech seriach kwalifikacyjnych.

SA, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze