Jonak przed Polsat Boxing Night: Będę musiał walczyć jak "mały Tyson"!

Sporty walki

Damian Jonak (39-0-1, 21 KO) po ponad trzech latach stoczy kolejną walkę. Na gali Polsat Boxing Night jego przeciwnikiem będzie Lukas Ndafoluma (11-1, 3 KO). - Kluczem do zwycięstwa będzie właśnie lewy prosty oraz sierpy. Będę musiał powalczyć jak "mały Tyson" - powiedział.

21 kwietnia na Polsat Boxing Night w Częstochowie do ringu wróci Damian Jonak. W przerwie od treningów znalazł jednak chwilę na to, by z bliska obejrzeć galę FEN 20 na Torwarze. Mateusz Borek zażartował, że w studiu pojawił się "szczupak", gdyż pięściarz w bardzo szybkim tempie gubi wagę. Jego pojedynek odbędzie się w limicie kategorii średniej (72,575 kg)

- Ostro trenuję, nawet przed galą przerobiliśmy z trenerem kilka rund zadaniowych. Niedługo zabieramy się za sparingi, więc waga będzie schodzić jeszcze bardziej - powiedział.

Rywalem Jonaka na PBN będzie dysponujący świetnymi warunkami fizycznymi Lukas Ndafoluma (11-1, 3 KO). Zawodnik z Nambii w ostatniej walce sprawił sporą niespodziankę, pokonując na punkty - i to na terenie rywala - mocno promowanego Craiga Cunninghama (19-2, 4 KO). Zdaniem Macieja Miszkinia, dla Polaka będzie to trudna przeprawa, gdyż nie wiemy, czego się po nim spodziewać.

- Nie wiemy, w jakiej Jonak jest formie. Nie wiemy, jak będzie pracował lewym prostym oraz jak się będzie poruszał. Przeciwnik ma bardzo duży zasięg, więc Damian będzie musiał bardzo dużo balansować głową, by ulokować jakiś sierp, który lubi lokować - powiedział ekspert Polsatu Sport.

Jak na taką taktykę zareagował Jonak?

- Bardzo dobra taktyka! Moi sparingpartnerzy mają podobną budowę do mojego rywala, a kluczem do zwycięstwa będzie właśnie lewy prosty oraz sierpy. Będę musiał powalczyć jak mały Tyson - zakończył.

Cała rozmowa w załączonym materiale wideo.

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze