Mała Kryształowa Kula w slalomie dla Shiffrin

Amerykanka Mikaela Shiffrin, która ma już zapewnioną drugą z rzędu Kryształową Kulę za triumf w klasyfikacji generalnej alpejskiego Pucharu Świata, wygrała slalom w niemieckim Ofterschwang i zapewniła sobie końcowe zwycięstwo także w tej konkurencji.

Shiffrin zdecydowanie prowadziła po pierwszym przejeździe, ale w drugim świetnie pojechała piąta na półmetku Wendy Holdener. Szwajcarka uzyskała najlepszy czas, ale do liderki zabrakło jej 0,09 s. Trzecie miejsce zajęła Szwedka Frida Hansdotter - strata 0,72. Polki nie startowały.

Niespełna 23-letnia Shiffrin odniosła 42. pucharowe zwycięstwo w karierze. Małą Kryształową Kulę za slalom zdobyła po raz piąty. Amerykanka zdominowała rywalizację w konkurencjach technicznych w ostatnich latach, chociaż jedno pucharowe zwycięstwo odniosła też w zjeździe.

Jest złotą medalistką igrzysk w Soczi (2014) w slalomie oraz niedawnych igrzysk w Pjongczangu w gigancie. W Korei została także wicemistrzynią olimpijską w kombinacji. Jest również trzykrotną mistrzynią świata w slalomie.

Zawodami w Ofterschwang z cyklem Pucharu Świata pożegnały się Słowaczka Veronika Velez-Zuzulova i Austriaczka Michaela Kirchgasser. Obie pokonały trasę w regionalnych strojach, zatrzymując się po drodze koło trenerów i kibiców.

Od środy do niedzieli alpejczycy będę rywalizowali w finałowych zawodach w szwedzkim Aare. Najważniejsze rozstrzygnięcia są już jednak znane. Zwycięzcami klasyfikacji generalnej PŚ zostali Shiffrin i Austriak Marcel Hirscher.