PE w snowboardzie: Zwycięstwo Rusin w slopestyle

Zimowe
PE w snowboardzie: Zwycięstwo Rusin w slopestyle
fot. PAP

Katarzyna Rusin odniosła drugie w tym sezonie zwycięstwo w snowboardowych zawodach Pucharu Europy. W sobotę wychowanka Klubu Sportowego Ski Test Kraków, która przeszła do AZS AWF Katowice, triumfowała w konkurencji slopestyle w czeskim Pecu pod Snezkou.

W tym roku mistrzyni 28. Uniwersjady 2017 w Kazachstanie jeszcze dwukrotnie stawała na podium pucharowego cyklu - w styczniu była druga w Crans-Montanie w Szwajcarii (halfpipe) i trzecia w Vars we Francji.

 

"Snowboardowy slopestyle ciągle się zmienia, jest coraz trudniejszy, a ja coraz starsza, więc to zwycięstwo ma dodatkowy wymiar" - podkreśliła 24-letnia Rusin, która w 2012 roku została mistrzynią świata juniorek FIS. "Od tego czasu w slopestyle'u nastąpiły ogromne zmiany. Chyba nikt się nie spodziewał, że aż takie. Duży wpływ miało wejście tej konkurencji do programu olimpijskiego w Soczi w 2014 roku" - dodała. Jak wspomniała, jej celem są igrzyska w Pekinie.

 

W Pecu startowała jeszcze jedna polska snowboardzistka Martyna Maciejewska, 16-letnia zawodniczka z klubu Michała Ligockiego Freestyle Club Warszawa uplasowała się na 11. pozycji.

JK, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze