PŚ w snowboardzie: Kwiatkowski drugi w slalomie gigancie

Oskar Kwiatkowski (AZS Zakopane) zajął drugie miejsce w slalomie gigancie równoległym snowboardowego Pucharu Świata w szwajcarskim Scuol. W półfinale pokonał mistrza olimpijskiego z Pjongczangu i wicemistrza z Soczi, reprezentanta gospodarzy Nevina Galmariniego.

W finale 21-letni zakopiańczyk przegrał ze starszym o sześć lat Słoweńcem Timem Mastnakiem.

W lutym 2016 roku Kwiatkowski prowadząc samochód w Szaflarach wpadł w poślizg i zderzył się czołowo z autobusem. Nieprzytomnego przewieziono do szpitala w Nowym Targu. Miał złamanych siedem żeber, pęknięte biodro, dwie kości kręgosłupa i odmę płucną. Trener snowboardowej kadry Piotr Skowroński uważa, iż jego podopieczny przeżył ten wypadek dzięki temu, że jest bardzo silny.

Klubowy szkoleniowiec zakopiańczyka Michał Sitarz podkreślił, że dawno nie było w kraju tak utalentowanego snowboardzisty w konkurencjach alpejskich. W 2013 roku Kwiatkowski zdobył srebrny medal Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy w slalomie gigancie równoległym. Dwa lata później zajął piąte miejsce w tej konkurencji w mistrzostwach świata juniorów. W igrzyskach w Pjongczangu uplasował się na 13. pozycji.